2017-2018 Mitsubishi MPV Özellikler ve Fiyat

Mitsubishi, yeni MPV modelinin resmi tanıtımına az bir süre kala resmi fotoğraflarını paylaştı. 

Mitsubishi, MPV modelinin tanıtımından önce bu yeni modelin fotoğraflarını yayınlayarak MPV modelini gün yüzüne çıkardı. Yeni MPV 10-20 Ağustos tarihleri arasında Endonezya Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Daha önce Expander adının geçtiği bu modelin resmi adı henüz belli olmadı. Mitsubishi bunu açıklamak için Endonezya’daki fuarı bekliyor. Nitekim fuar tarihine kadar bu modelin adı Yeni Nesil MPV olarak geçecek.

2017-2018 Mitsubishi MPV
2017-2018 Mitsubishi MPV

Mitsubishi bu yeni modelinde klasik bir SUV sağlamlığını MPV genişliği ile birleştiriyor. Fotoğraflar incelendiğinde bu modelin tasarımsal olarak son yıllarda yayınlanan konsept otomobilleri andırdığı söylenebilir. Bu da oldukça cesur bir yaklaşım. Yeni MPV modelinde ön panjurun her köşesine LED gündüz sürüş ışıkları yerleştirildiği dikkat çekiyor. Farlar ise bunların hemen altına konumlandırılmış.

2017-2018 Mitsubishi MPV3
2017-2018 Mitsubishi MPV

Tasarım olarak aracın yan tarafı incelendiğinde ise bu kısımda büyük bir değişiklik olmadığı söylenebilir. Arka kısmın geleneksel görüntüsünün ise cesur ön fasya ile iyi bir kontrast oluşturduğu söylenebilir.

Mitsubishi MPV modelinin iç kabinine geldiğimizde ise geniş bir alan bizi karşılıyor. Kabin üç oturma sırası ile 7 kişilik olabiliyor. İç kabin ile ilgili bilgiler şimdilik bununla sınırlı. Tüm detaylar ise 10-20 Ağustos tarihleri arasında yapılacak Endonezya Otomobil Fuarı’nda belli olacak. Diğer yandan iç kabinin oldukça geniş, yani yolculara iyi bir baş mesafesi ile geniş alan sunulacağı söylenebilir. Buna ek olarak ise iki tonlu konsol dikkat çekiyor. Merkeze konumlandırılmış bir multimedya sistemi ve klima kontrolü için yerleştirilmiş döner butonlar dikkat çekiyor.

2017-2018 Mitsubishi MPV
2017-2018 Mitsubishi MPV

Yeni Nesil Mitsubishi MPV Motor Seçenekleri

Yeni nesil Mitsubishi MPV modeli, 1.5 litre benzinli motor ile birlikte gelecek. Bu motor manuel ya da otomatik şanzıman ile uyumlu bir şekilde çalışabilecek.

Bu yeni model Endonezya’nın Bekasi bölgesinde üretime başlayacak. Bayilere geliş tarihi ise sonbahar civarında olacak.

Yeni nesil Mitsubishi MPV modelinin fiyatı konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. Bu modelin fiyatının tanıtımının yapılacağı haftaya kadar netleşmesi beklenmektedir.

DİĞER MİTSUBİSHİ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir