2017 Kia Picanto Özellikler ve Türkiye Fiyatı

Kia’ nın şehirli modeli Picanto, 2017 model yılı için geliştirilip yeniden tasarlandı.

A segmentinde yer alan 2017 Kia Picanto, yenilenmiş haliyle daha dinamik bir görüntüye kavuştu. Selefine kıyasla ölçü bakımından değişmeyen 2017 Kia Picanto, iç bölümde ise kullanıcılarına daha geniş bir alan sunuyor. Dış bölümde olduğu kadar iç kısımda da birçok değişiklik yapılan yeni 2017 Kia Picanto sahip olduğu yeniliklerle kullanıcısına bilgi-eğlence ekranı sunuyor. Bu ekran sayesinde araç içindeki tüm sistemlerin kontrolünü sağlamak mümkün oluyor. Buna ek olarak bu ekran Apple CarPlay ve Android Auto sistemleri sayesinde tüm akıllı telefonlar ile bağlantı kurulabiliyor.

İç Kısım

60/40 oranında katlanabilir koltuklar sayesinde dilerseniz kendiniz için bir dinlenme alanı olarak, dilerseniz de yük taşımak için kullanabilirsiniz. Ön ve arka koltuk başları ise ayarlanabilir olup seyahat esnasındaki konforunuzu arttırmaktadır. Direksiyon ise yüksek ayarlı, hıza duyarlı elektrik takviyeli olması sayesinde sürüş konforunuzu arttıracaktır. Yol bilgisayarı ile de varmak istediğiniz yer karşınızda. Klima manuel olup, sürücü ve yolcuların isteğine göre ayarlanabilirdir. Bunlara ek olarak direksiyondan kumandalı radyo, CD ve MP3 çalar, krom görünümlü kapı kolları, ön konsolda bardak tutucular, yolcu koltukları arkadasında cepler gibi özellikler bulunmaktadır.

Performans

2017 KIA Picanto 4 ileri otomatik 1.25L CVVT motor özelliğine sahiptir. Aracın yapabildiği maksimum hız 162 km/sn’dir. Hızlanma süresi ise stop posizyonundan 100 km’ye ortalama olarak 13,7 sn’dir.

Yakıt Tüketimi

Şehir içi yakıt tüketimi 7,3 şehir dışında yakıt tüketimi ise sadece 4,6’dır. Ortalama yakıt tüketimi ise 5,6’dır.

2017 Model KIA Picanto yakıt deposunun sahip olduğu kapasite 45 litredir. Bagajın hacmi 200 litre olup koltuklar açıkken,koltuklar yatık konumda olduğunda ise, 870 litrelik bir bagaj hacmi ortaya çıkmaktadır. Aracın yerden yüksekliği ise 142 mm, minimum dönüş yarıçapı ise 4,8’dir.

2017 kia picanto - 1

Fiyat

Yeni Kia Picanto, önceki nesillerinde olduğu gibi yüksek performans-iyi fiyat dengesini dengede tutarak satışa sunuluyor. Picanto 5 yıl, 150.000 km garanti onarım güvencesi ile satışa Avrupa’dan da önce Türkiye’de sunuluyor. Türkiye’ye 65.900 TL’lik bir fiyatla 2017 Mart Ayı içerisinde girecek.

2017 FİAT PİCANTO GALERİ

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir