2018 Alfa Romeo Stelvio (SUV) Fiyatı Ne Olur? – Görseller

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo’nun ilk SUV modeli olma özelliğine sahip Stelvio, 2018 yılında yenilenerek otomobil severlerin karşısına çıkacak. 2018 Alfa Romeo Stelvio (SUV) modelinin özelliklerinin bir kısmının yanı sıra fiyat ve çıkış tarihi ile ilgili bilgiler de oturmaya başlıyor. İşte detaylar…

Dinamik ve güçlü bir tasarımla gelen bu model daha şimdiden birçok otomobilseverin heyecanla beklediği 2018 model arabalar arasında yerini aldı. Bir SUV modele göre oldukça yüksek performansa sahip olacak olan bu model 505 HP güç üreten 2.9 litrelik çift turbo beslemeli V6 motor ile geliyor. Bu motor ile birlikte 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.9 saniye gibi kısa bir sürede yapan Stelvio 307 km/s’lik maksimum hıza sahip. Bu motora ek olarak farklı motor seçenekleri de gelecek. Yeni kasa Stelvio’da 8 ileri otomatik şanzıman ve 4 tekerlektek çekiş sistemi  sunulacak.

2018-alfa-romeo-stelvio suv

2018 Alfa Romeo Stelvio (SUV) modelinin iç kısmına geldiğimizde ise yine birçok özelliğin belli olmaya başladığı söylenebilir. 6,5 inç büyüklükte dokunmatik ekrana sahip olacak bu modelde 8.8 inç dokunmatik ekran da opsiyonel, yani isteğe bağlı, olarak satın alınabilecek. Versiyona bağlı olarak 8, 10 veya 14 hoparlörlü sistemlerle donatılacak olan Stelvio’da Alfa Connect bilgi ve eğlence sistemleri de yer alacak. Bu da yeni Stelvio’da yapılacak yolculukları daha eğlenceli ve rahat hale getirecek. 2018 Alfa Romeo Stelvio (SUV) modelinin boyutları henüz netlik kazanmasa da aracın için geniş ve ferah olarak tasarlanacak.

2018-alfa-romeo-stelvio suv

2018 Alfa Romeo Stelvio (SUV) Rakipler, Çıkış Tarihi ve Fiyat

Yeni kasa Stelvio’nun tanıtımı 2018 yılının bahar aylarında yapılması öngörülüyor. Piyasaya çıkışının ise ilk olarak Avrupa pazarında olmak üzere yaz aylarında olması bekleniyor. Audi Q5, Audi Q7, Infiniti QX70, Mercedes GLC Coupe gibi rakipleri olacak Stelvio’nun makyajlı halinin rakiplerinin fiyat seviyelerinde olması öngörülüyor. Bu fiyatlar göz önünde bulundurulduğunda yeni Alfa Romeo (SUV) modelinin başlangıç modelinin 380.000 TL civarından başlanması bekleniyor. Tabi Türkiye pazarına girdiği vakit döviz kurlarının ve ÖTV’lerin seviyesi de fiyatı olumlu/olumsuz etkide bulunacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir