2018 Fiat 124 Spider S-Design Fiyatı ve Özellikleri

İtalyan otomotiv devi Fiat, Cenevre Otomobil Fuarı 2018 organizasyonunda Yeni Fiat 124 Spider S-Design modelinin resmi tanıtımını yaptı. Böylelikle 2018 Fiat 124 Spider S-Design fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 bu yıl 88. kez organize ediliyor. Oldukça köklü bir geçmişe sahip bu otomobil fuarı dünya genelinde en prestijli otomobil fuarları arasında yer alıyor. Dolayısıyla bu fuar başladığında otomobil dünyasının tüm ilgi odağı burası oluyor. Nitekim öneminden ötürü dünyanın önde gelen otomotiv devleri fuarda yeni model arabalarını ve yeni nesil teknolojilerini tanıtarak ilgileri kendi üzerlerine çekmeye gayret ediyorlar.

2018 Fiat 124 Spider S-Design
2018 Fiat 124 Spider S-Design

Otomobil Sektörü Tarihinin En Çok Tutulan Roadster Modellerinden

Fuarda boy gösteren otomotiv devleri arasında yer alan Fiat, yalnızca marka tarihinin değil otomobil sektörü tarihinin en çok tutulan roadster modellerinden bir tanesi olarak gösterilen Fiat 124 Spider modelini 2018 Cenevre Otomobil Fuarı‘nda sürpriz yenilikle müşterilerinin beğenisine sundu. Yeni tasarım dili ile dikkat çeken bu modelin tasarım anlamında retrospektif bakış açısı ile ilk nesline göndermeler yaptığı söylenebilir. Kaputunun altında 140 hp güce sahip 1.4 litrelik turbo beslemeli MultiAir benzinli motor seçeneği ile Fiat müşterilerinin beğenisine sunulan Yeni Fiat 124 Spider S-Design modelinin Türkiye pazarında siparişler üzerine satışa çıkarılması öngörülüyor.

2018 Fiat 124 Spider S-Design
2018 Fiat 124 Spider S-Design

İlk Neslin Tasarım Özellikleri Son Modelde Görülüyor

İtalyan markanın dinamik roadster modeli olan ve dünya genelinde en çok tutkunu olan roadster modelleri arasında yer alan Fiat 124 Spider modeli bu yıl sürprizlerle dolu Cenevre Otomobil Fuarı 2018 organizasyonun da sunduğu sürpriz yenilikle fuarda adından oldukça çok söz ettirdi. Yeni 124 Spider S-Design modeli ilk nesline ait tasarım dilini kullanarak tasarım anlamında her ne kadar geçmişe dönüş yapsa da yalnızca bu modele özgü karakteristik dokunuşları da taşıyor. Buna ek olarak ilk nesli anımsatan tasarım hatları yeni nesil teknolojilerle birleştirildi.

Tasarım Anlamında Modelin Birçok Karakteristik Özelliği Bulunuyor

Türkiye pazarında sipariş üzerine satışa çıkarılması beklenen Yeni Fiat 124 Spider S-Design modelinde 17 inç büyüklüğündeki alüminyum alaşım jantlara yer veriliyor. Buna ek olarak bu otomobil modelinin A sütunu ve ayna kapakları kısmında ise parlatılmış çelik renkli kaplamalar araca yakından bakanların dikkatlerinden kaçmıyor. Marşpiyel üzerinde bütün gövde boyunca kırmızı şeritlerle klasik modeli anımsatan modelin bagaj kapağındaki ayrıntı ise gözlerden kaçmıyor. Burada İtalyan bayrağı rozetine yer verilmesi İtalyan ruhunu yansıtmakla birlikte Yeni 124 Spider S-Design modelini diğer modellerden farklılaştıran özellikler arasında yer alıyor.

2018 Fiat 124 Spider S-Design
2018 Fiat 124 Spider S-Design

2018 Fiat 124 Spider S-Design Motor Seçeneği ve Performansı

2018 Fiat 124 Spider S-Design modelinin kaputunun altında 1.4 litrelik 140 hp güce sahip turbo beslemeli benzinli MultiAir motor seçeneğine yer verildi. 6 ileri vitesli manuel şanzıman ile kombine edilen bu motor seçeneği oldukça iyi bir performans ortaya koyuyor. Yeni 124 Spider S-Design modelinin bu motor ile gelişmiş yol tutuş özelliklerine sahip olduğunu ve yüksek sürüş keyfi vaat ettiğini söyleyebiliriz. Bu model öte yandan çift bağlantılı arka süspansiyon sistemi, akustik ön cam ve kumaş tentesi ile birlikte yüksek düzeyde konfor sunuyor.

2018 Fiat 124 Spider S-Design Türkiye Fiyatı

2018 Fiat 124 Spider S-Design modelinin Türkiye fiyatı ise 165 bin TL başlangıç fiyat etiketi olacak.

Aşağıda yer alan linklerden 2018’de çıkacak diğer Fiat modelleri ve diğer markaların modellerinin özelliklerine ve fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

2018 FIAT EGEA SEDAN LOUNGE FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 FIAT PRATICO FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 FIAT LINEA FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018’DE ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

DİĞER FIAT HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir