2018 Honda Odyssey – Çıkış Tarihi – Tahmini Fiyat

Tipik bir aile otomobili olan Honda Odyssey modelinin 2018 yılı için makyajlama çalışmalarına başlandı. Yenilenen haliyle daha da iddialı olacak bu model sunduğu geniş iç hacmi ile ön plana çıkıyor. Buna ek olarak ise yüksek teknolojilerle donatılmış iç kabini de ferah ve geniş iç hacme eğlence ve konfor unsurlarını da katıyor.

Şu anda yollarda olan modele göre LED far yapısı, ızgara yapısı, boyutları gibi detaylarının revize edildiği bu modelde alt gövde kısmında yer alan kemer çizgisi bu modelde de yer alıyor. Motor seçeneklerinin hepsi netlik kazanmamakla birlikte, motor seçeneklerinden bir tanesi 505 HP güç üreten 2.9 litrelik çift turbo beslemeli V6 motor olacak. Diğer yandan yeni Odyssey selefine kıyasla daha hafif olarak gelecek.

2018 Honda Odyssey modelinde en çok dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de ”Magic Slide” koltuklar. İç kabini zaten geniş ve ferah olan bu otomobilde ”Magic Slide” koltuk özelliği ile orta kısımdaki koltukları dilediğiniz gibi yerinden oynatıp çevirebiliyorsunuz. Dolayısıyla bu da araç içindeki iç hacmi, genişliği ayarlamada kontrolü size veriyor. Öte yandan iç kabinde ”CabinWatch” ve ‘‘CabinTalk” gibi sistemlerin entegre edilmesi eğlence sistemleri ve 10.2 inçlik ekran üzerinden Spotify, PBS Kids gibi uygulamalar üzerinden etkileşim sağlanabiliyor.

2018 honda odyssey 7

Bir aile otomobili olmanın gerekliliklerinden bir tanesi de güvenlik özellikleriyle donatılmış olmasıdır. Bu noktanın atlanmadığı bu modelde yeni nesil ktif güvenlik özellikleri, otomatik acil frenleme, şerit tutma asistanı ve yol ayrımı azaltma özellikli adaptif cruise kontrol sistemi, arka çapraz trafik uyarı sistemi gibi birçok güvenlik donanımları yer alıyor.

2017 Honda Odyssey Çıkış Tarihi

Yeni Honda Odyssey’in tanıtım tarihi henüz açıklanmadı. Ancak tahminlere göre 2018 Honda Odyssey modelinin 2017 sonbahar aylarında tanıtılacağı söyleniyor. İlk aşamada Kuzey Amerika pazarında yollara çıkacak olan bu modelin 2018 yılının ilk çeyreğinde yollara çıkması öngörülmektedir.

2018 Honda Odyssey Tahmini Fiyat

2018 Honda Odyssey modelinin fiyatı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmamakla birlikte güçlü tahminler var. Sektör analistleri yeni Honda Odyssey modelinin giriş fiyatının selefinden çok yüksek olmayacağını düşünüyor. Selefinin giriş fiyatının 30.750 dolar olduğu göz önünde bulundurulursa 2018 Honda Odyssey modelinin 33.000 dolar seviyelerinden başlayan fiyatlarla satışa çıkacağı söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir