2018 Hyundai i20 Özellikler ve Fiyat

2018 yılında yollara çıkacak olan makyajlı yeni kasa 2018 Hyundai i20 test sürüşleri sırasında kameralara yakalandı. 

2018 model yılı olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan Hyundai i20 modelenin yenileme çalışmaları sürüyor. Yeni kasa Hyundai i20, test sürüşlerinin yapıldığı esnada görüntülendi. Kamuflajlı hali olsa da kısmi olarak tasarımın nasıl olacağına dair öngörüler oluşturulabilirken, resmi olmasa da bazı teknik detaylar da zaman geçtikçe belli olmaya başlıyor.

2018 Hyundai i20
2018 Hyundai i20

2018 Hyundai i20 Tasarım

Kamuflajlı fotoğraflar incelendiğinde, makyajlı yeni kasa Hyundai i20 modelinde çok büyük bir ihtimalle Hyundai i30 modelinde kullanılan ön panjura yer verilecek gibi duruyor. Sis farları ise tekrardan revize edildi ve yeni formlarına kavuştu. Yenilenen sis farlarının yeni konumu, selefine kıyasla tampona daha iyi entegre edildiğini gösteriyor.

Arka kısım incelendiğinde iç tasarımı farklılaştırılan stop lambaları dikkat çekiyor. Şu an piyasada yer alan modelinde plakanın yeri tampondayken, yeni kasa versiyonda plaka bagaj kapağına konumlandırıldı. Bu şekilde hem arka tampon hem de bagaj kapağının tasarımları değişmiş oldu.

2018 Hyundai i20
2018 Hyundai i20

İç mekandan fotoğraflar henüz resmi kanattan paylaşılmadığından ve kamuflajlı fotoğraflar yalnızca dış görsellerden meydana geldiğinden iç mekan tasarımı ile ilgili ortaya çıkan bilgiler şu an için sınırlı kalmaktadır. Büyük olasılıkla iç mekanda yeni döşemelere ve trim parçalarına yer verilecek. Diğer yandan geniş kapsamlı olmamakla birlikte küçük dokunuşlarla iç tasarımın daha şık ve konforlu bir hale getirilmesi beklenmektedir.

2018 Hyundai i20
2018 Hyundai i20

Motor Seçenekleri

Yeni kasa Hyundai i20 modelinde selefiyle aynı motorlara yer verilmesi bekleniyor. Ek olarak farklı olarak bir motor seçeneği de opsiyonlara eklenebilir. Ancak tabii ki selefinden alacağı motorlar güncellenecek ve daha verimli bir hale getirilecek.

Çıkış Tarihi ve Fiyat

Yeni kasa Hyundai i20 modelinin 2018 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması beklenmektedir. Fiyata gelindiğinde ise selefinden 3-4 bin euro civarı daha yüksek bir fiyat ile gelmesi beklenmektedir. Fiyat ile ilgili şu an resmi ve kesinleşmiş bir bilgi bulunmamaktadır. Detaylar ortaya çıktığında içeriğimiz güncellenecektir.

2018 HYUNDAI i20 MODELİNİN DİJİTAL ÇİZİMLERİ

2017 HYUNDAI i20 ÖZELLİKLER VE FİYAT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir