2018 Mazda CX-9 Özellikler-Tahmini Fiyat-Yakıt Tüketimi-Yorumlar

Mazda CX-9 modeli şu ana kadar piyasaya çıkan nesilleri ile oldukça iyi bir gelenek ve ün oluşturdu. Yeni 2018 Mazda CX-9 modeli ise bu geleneğin devamı olarak kendisini yenileyerek daha güçlü olarak gelecek. İç ve dış mekanda gözle görülür değişiklikler olacak olan modelde hali hazırda piyasada olan versiyondaki iç ve dış mekan tasarımı uyumunun daha ileri bir seviyeye taşınması beklenmektedir. Daha da önemlisi Mazda, bu yeni modeline özel çok güçlü bir motor kullanma hazırlığında. Motor çeşitlerinden bir tanesinin 3.7 litrelik, altı silindirli motor olması beklenmektedir. Yüksek performanslı bu motorun oldukça düşük bir yakıt tüketimine sahip olacağı ortaya çıkan bilgiler arasında.

Ortaya çıkan bilgilere göre 2018 Mazda CX-9 daha düzgün ve pürüzsüz dış hatlara sahip olacak. Kullanılacak ileri teknoloji LED farlar ve arka lambalarda bu görüntünün tamamlayıcısı olacak. İç mekanda yüksek kalite malzeme kullanılacak olan bu yeni modelde teknik özellikler ve donanımlar da tabii ki unutulmayacak. Yeni modelde seyir kontrolü, stabilite ve çekiş kontrolü birçok yeni özellik yer alacak.

Hali hazırdaki nesilde olduğu gibi ön tekerlekten çekiş ve dört tekerlekten çekiş sistemleri ile gelecek bu modelde kullanılacak motorun 275 beygir gücü ve 270 ft-lb tork güç üretme potansiyeli olacağı söyleniyor.

Resmi tanıtımı henüz yapılmayan bu modelin tanıtımının 2017 yılının son çeyreğinde yapılması beklenmektedir. Diğer yandan bu otomobilin ne zaman satışa çıkacağı bilinmemekle birlikte 2018 yılının ilk çeyreğinde yollara çıkması olası.

Potansiyel tahmini fiyat aralığı ile ilgili de tahminlerin olduğu bu modelde fiyatların donanım seviyesine göre 28.000-37.000 dolar arasında olması beklenmektedir.

Genel hatlarıyla elde olan kısıtlı bilgiler yorumlanacak olursa, CX-9 geleneğini oturtmayı başaran Mazda’nın, bu modelini bir iki seviye daha yukarılara taşıyacağı, tasarımı ve teknik özellikleri ile de bu segment ile ilgilinen otomobil severleri bir hayli cezbedeceğini söyleyebilir.z

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir