2018 Mazda6 Station Wagon Fiyatı ve Özellikleri

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 tüm hızı ile devam ederken Japon otomotiv devi Mazda da yeni bir modelinin tanıtımını yaptı. Markanın merakla beklenen modeli 2018 Mazda6 Station Wagon modelinin resmi tanıtımı yapılırken 2018 Mazda6 Station Wagon fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 bu yıl 88. kez organize ediliyor. Dünya’nın en prestijli otomobil fuarları arasında yer alan bu fuarda dünyanın önde gelen otomobil devleri yeni modelleri ve yeni nesil teknolojileri ile boy gösteriyor. Fuarın dikkat çeken markaları arasında yer alan Japon otomotiv devi Mazda da 2018 yılının merakla beklenen modelleri arasında yer alan 2018 Mazda6 Station Wagon modelinin resmi tanıtımını bu fuarda yaptı. Böylelikle 2018 Mazda6 Station Wagon fiyatı ve özellikleri de belli oldu.

2018 Mazda6 Station Wagon
2018 Mazda6 Station Wagon

Türkiye Pazarında Vergiler İle Birlikte Fiyatı Artıyor

Yepyeni tasarımı ile fuardaki otomobilseverlerin karşısına çıkan bu model yeni nesil teknolojileri ile de kendisine hayran bırakıyor. Her ne kadar yurtdışında birçok ülkede bu model fiyat-fayda dengesi anlamında oldukça verimli olup satışları yüksek olsa da Türkiye pazarında vergiler ile birlikte fiyatı bir hayli artıyor. Bu da söz konusu modelin Türkiye pazarında tercih edilebilirliğini azaltıcı bir etki gösteriyor.

2018 Mazda6 Station Wagon - İç Mekan
2018 Mazda6 Station Wagon – İç Mekan

Dış Tasarımda Klasik Bir Sedan Modelinden İzler Bulunuyor

2018 Mazda6 Station Wagon modelinin genel olarak dış tasarımını incelediğimizde yeni bir ızgara formu ile geldiği dikkat çekiyor ve genel anlamda tipik bir sedan modelinden izler taşıyor. Yeni form ile gelen ızgaranın etrafında LED dönüş sinyalleri ve yeni entegre sis farları yer alıyor. Dış tasarımda selefine kıyasla yapılan değişikler arasında yeni 17 ve 19 inç büyüklüğündeki alimünyu jantlar yer alıyor.

2018 Mazda6 Station Wagon
2018 Mazda6 Station Wagon

İç Mekanda Bizleri Yeni Nesil Teknolojiler Bekliyor

2018 Mazda6 Station Wagon modelinin iç mekanına giriş yaptığımızda ise selefine kıyasla daha kaliteli bir işçilik ve malzeme kullanımı dikkatleri çekiyor. Nitekim iç mekandaki bu değişim araca daha bir premium hava kattığı söylenebilir. Buna ek olarak iç mekanda yeni nesil teknolojiler de Yeni Mazda6 Station Wa

gon kullanıcılarını bekliyor. Araç içinde seyahat eden yolcular için daha yüksek konfor sunmak adına daha dolgulu ve daha geniş yastıklarla koltukların donatıldığı görülüyor. İç mekanda buna ek olarak 8 inç büyüklüğündeki bilgi-eğlence sistemi ve yenilenen bir gösterge paneli diğer dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor.

2018 Mazda6 Station Wagon - İç Mekan
2018 Mazda6 Station Wagon – İç Mekan

Daha Güçlü ve Performans Odaklı Motorlar İle Geliyor

2018 Mazda6 Station Wagon modelinin kaputunun altında ise bizleri yeni motor seçenekleri bekliyor. Selefine kıyasla daha güçlü ve daha iyi performans ortaya koyan motor seçenekleri ile donatılan Yeni Mazda6 Station Wagon modelinin yakıt tüketimi ve emisyonu azaltıldı. Bu modelin motor seçenekleri arasında benzin tarafında 2.0 litrelik 145 ps ve 165 ps çıkışlı motor sunulurken dizel kanadında ise 150 ps üretme kapasitesine sahip 2.2 litrelik motor seçeneği sunuluyor. Buna ek olarak bu dizel motorun 184 ps versiyonu da sunulan seçenekler arasında yer alıyor.

2018 Mazda6 Station Wagon Fiyatı

Tüm yeni model arabalarda olduğu gibi bu modelde de en çok merak edilen detay hangi fiyat aralığı ile satışa çıkacağı sorusunun cevabı. 2018 Mazda6 Station Wagon fiyatı Türkiye pazarında 199 bin TL’den başlayan fiyatlarla Mazda müşterilerinin beğenisine sunulacak. Bakalım bu başlangıç fiyat etiketi ile 2018 Mazda6 Station Wagon modeli Türkiye pazarında satış anlamında markanın beklentilerini karşılayabilecek mi hep birlikte bekleyip göreceğiz.

2018’DE ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

DİĞER MAZDA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir