2018 Mercedes Sprinter Hibrit Motorla mı Geliyor?

Alman otomotiv devi Mercedes, yeni Sprinter modelinin test sürüşlerini İspanya’da devam ettiriyor. Test sürüşleri esnasında görüntülenen bu modelin hibrit model ile birlikte piyasaya çıkacağına dair duyumlar ortaya çıktı.

2018 Mercedes Sprinter modelinin test sürüşleri İspanya’da devam ediyor. Test sürüşleri esnasında kamuflajlı olarak görüntülenen Yeni Sprinter, hibrit motor ile gelebilir.

Casus fotoğrafçılar, Mercedes’in İspanya’da prototip halinin test sürüşlerini yaptırdığı Sprinter modelinin prototip halinin fotoğraflarını çekti. Haber görselinde de görüldüğü üzere bu yeni model ağır kamuflajlı halde gözüküyor. Yeni Sprinter minibüs ve Van Şasi seçenekleri de dahil olmak üzere farklı seçenekler ile birlikte piyasaya çıkacak.

450 Milyon Euro Yatırım İle Üretilecek

Almanya’da 450 milyon euro yatırım ile üretilecek olan 2018 Mercedes Sprinter modelinin üretimi, markanın Düsseldorf ve Ludwigsfelde fabrikalarında yapılacak. Mercedes bu fabrikalara ek olarak Amerika’da giderek yükselen talebi karşılamak adına Amerika’da yeni bir tesisin inşaatına başladı.

Mercedes yetkilileri bu yeni model hakkında pek bir detay paylaşmadı. Resmi ağızların bu model hakkında paylaştığı tek şey bu modelin elektrikli bir motor seçeneği ile üretimi yönünde çalışmaların olduğu oldu. Bu hibrit motor seçeneği hakkında detaylar şimdilik sınırlı bir durumda. Ancak Yeni Sprinter modelinin yer aldığı segment göz önünde bulundurulduğunda, bu model eğer elektrikli bir motor seçeneği ile birlikte gelirse pazarda bir çığır açabilir.

Fiyatının da henüz açıklanmadığı bu modelin fiyatı, resmi olarak tanıtımın yapılacağı günde açıklanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir