2018 Renault Megane RS Özellikler

Renault’nun merakla beklenen modelleri arasında yer alan 2018 Renault Megane RS modelinin fotoğrafları internete sızdı. Bununla birlikte bu modele dair birçok detay da ortaya çıkmaya başladı. İşte Yeni Renault Megane RS modelinden ortaya çıkan son haberler…

Fotoğrafları internet ortamına sızan Megane 4 RS modelinin fotoğrafları incelendiğinde oldukça sportif bir görünüme sahip olduğu söylenebilir. Diğer yandan Renault Megane GT modelinin de yenileneceği gelen haberler arasında yer alıyor.

2018 Renault Megane RS
2018 Renault Megane RS

Worldscoop tarafından yayılan fotoğraflara bakıldığında bu fotoğrafların bir patent başvurusundan ya da konfigüratörden alındığı söylenebilir. Megane 4 RS, Civic Type R kadar agresif bir görünümde değil. Bu durum bir Golf GTI için mantıklı olabilirdi ancak Megane 3 RS’nin Nurburgring’de – 2018 Civic Type R tarafından bozulabilecek – birçok rekoru bulunuyor.

2018 Renault Megane RS
2018 Renault Megane RS

Bu modeli standart Megane ile kıyasladığımızda RS modelinin daha geniş ebatlar ile geleceği söylenebilir. Hem daha geniş olacak bu model hem de daha büyük tekerlekler ile birlikte geleceğe benziyor. Diğer yandan otomobilin tekerlek izleri ve çamurlukları da genişletilmiş duruyor. Ön çamurlukların yeni formu ise oldukça hoş bir görünüm katmış gözüküyor.

2018 Renault Megane RS
2018 Renault Megane RS

Megane GT modeli de ağabeyi sayesinde yeni özellikleri ile birlikte gelecek. Farlarda yapılacak küçük çaplı değişiklikler, 3B arka lambalar ve daha geniş formda ancak sahte hava girişleri ile yeni tamponlar söz konusu yeni özellikler arasında yer alıyor. Soldaki egzoz borusu gerçek fakat sağdaki yalnızca siyah plastikten bir aksesuar.

2018 Renault Megane RS
2018 Renault Megane RS

Yeni Renault Megane RS Motor Seçenekleri

Yeni kasa Megane RS modelinin 300 hp gücünde 2 litre motorla donatılması öngörülüyor fakat  1.9 TCe motorun yer alması da ihtimaller dahilinde yer alıyor. Bu motor Alpine A110 spor otomobil ve Espace 225 modellerinde de yer alıyor. Diğer yandan çift debriyajlı şanzıman ile birlikte 2.0 litre motor da seçenekler arasında yer alabilir. Son olarak yeni modelde “Cup şasi” ve 4Control de yer alacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir