2018 Türkiye Offroad Şampiyonası Heyecanı

2018 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın 4. ayağı 28-29 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

İstanbul Park Spor Kulübü’nün organize ettiği yarışlarda, ilk gün orman etabı, ikinci gün de seyirci etabında büyük çekişmeler yaşandı.

Yarışmanın sonunda Adapazarı Belediyesi Offroad takımından Salih Çarpışantürk – Hilal Köksal, Mitsubishi Pajero ile genel klasman ve sınıf 3 birinciliğinin sahibi oldu. Genç ekip, bu sonuçla kariyerlerinin ilk ulusal yarış birinciliğini elde etti.

Aynı takımdan Jeep Wrangler ile Cevdet Durdu – Aydemir Uzun genel klasman ikincisi ve sınıf 4 birinciliğine isimlerini yazdırdı.

Üçüncülük kürsüsüne çıkan isimler ise Crazy Bulls Ofroad Team’den Mitsubishi Pajero ile Arif – Harun Çarpışantürk ekibi oldu. Sınıf 2’de Bantbotu Offroad Team’den İlayda Hancı – Batuhan Korkut Suzuki Grand Vitara ile birinciliğe uzandı. Yarışta start alan 26 ekipten 19’u finişe ulaşabildi.

2018 Türkiye Offroad Şampiyonası, 29-30 Eylül tarihlerinde Denizli Doğa Sporları ve 4×4 Offroad Spor Kulübü ile Denizli Merkezefendi Belediyesi tarafından Saruhan’daki offroad parkurunda gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir