2018 Volkswagen Touareg Özellikler ve Fiyat

2017 yılında 6 yaşını dolduran Volkswagen Touareg modelinin yeni nesil 2018 versiyonu test sürüşlerinde kameralara yakalandı.

2018 Volkswagen Touareg modelinin üçüncü neslinin ilk olarak ABD’de piyasaya çıkması bekleniyor. Dış tasarımı büyük ölçüde değişecek olan 2018 Touareg modelinde dizel ve benzinli motorlarda güncellemeye gidilecek. İlk defa kullanılacak yeni MLB platformu bu SUV modelini daha hafif bir hale getirip daha yüksek bir bagaj alanı sağlayacak.

2018 volkswagen touareg 2

Dış Tasarım

Test sürüşlerinden elde edinilen izlenimlere göre kapılar, yan etekler ve tavan camoarsız olarak gelirken ön ve arka fascialar kalın bir sargı kaplı olduğu gözüküyor. Büyük ihtimalle, yeni SUV birçok özelliğini 2016 Pekin Motor Show’da gösterilen T-Prime Concept’ten alacaktır.

Diğer yandan boyut olarak selefine kıyasla büyük bir değişim yaşanmayacak. Boyut olarak Touareg’in 4.8 metre uzunluğunda ve 1.9 metre genişliğinde olması beklenmektedir. İnce farlar, C formundaki LED gündüz farları, sportif tampon tasarımı aracın ön kısmında öne çıkan özelliklerden. Arka kısmın tasarımına gelindiğindeyse ön panoda monte edilmiş ince arka lambalar dikkat çekiyor. Buna ek olarak ise bagaj kapağının alt kısmında büyük bir girinti ve arka tampon ve plaka üzerinde yüksek miktarda krom yer alıyor.

2018 volkswagen touareg 1

İç Tasarım

İç tasarımda ise yeni nesil Touareg modelinin yine T-Prime konseptinden ilham alınması beklenmektedir. Kontrol panelinin 15 inç büyüklüğe yakın bir dokunmaktik ekran monte edilecek. Gösterge tablosu, alet kümesi ve kapı panelleri gibi en yeni teknolojiler ile daha modern bir görünüm ve kullanım sunulacak.

2018 Volkswagen Touareg Motor Seçenekleri

Yeni nesil VW Touareg önceki versiyonlarında olduğu gibi bir dizel bir benzinli motor ile gelecek. ABD’de yeni 3.0 litrelik V-6’nın yanı sıra aynı elektrik motorunu elektrik motoruyla eşleştiren hibrid bir model de satışa çıkacak. Avrupa pazarında ise 3.0 litrelik bir V-6 turbodizel de seçenekler arasında olacak. Yeni nesil Touareg büyük ihtimalle ilk 2,0 litrelik dört silindirli motorlar da sunacak.

2018 Volkswagen Touareg Fiyat

İlk olarak ABD pazarında satış sunulacak olan 2018 VW Touareg, 50.000 dolar başlangıç fiyatı ile gelecek. Avrupa pazarında ise fiyatların 53.700 euro civarlarından başlaması beklenmektedir.

2018 VOLKSWAGEN TOUAREG FOTO GALERİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir