2018 SsangYong Rexton Güçlü Yapısı ile Geliyor

 

SUV sınıfına ait güçlü bir marka ile gideriyoruz, 2018 yeni çıkan arabalar kategorisinde, 2018 yeni araba fiyatları meraklarımızı… Güney Koreli üreticilerin araç piyasasına kazandırdıkları SsangYong Rexton 2018 yılında karşımızda olacak. Firma daha önce 2016 yılında tanıttığı LIV-2 serisinin gelişmesini temsil ediyor.

Rexton ilk üretildiğinde W163 kasa üretimini Mercedes M serisinin izlerini taşıyordu. Onaylı bir durum olarak meydana gelen bu durum Alman firmanın izni neticesinde ortaya çıkmıştı. Merceds gibi önemli bir markanın izlerini taşıması SUV ailesinde yükselmesinin faydası olmuştur. 2001 yılında başlayan serüven, 2006 yılında kendisini devam ettirmiştir. 2014 yılına geldiğimiz zaman Rexton W modelini yollarda gördük. İşte en sıcak model olarak araç piyasasına katılan SsangYong Rexton 2018 yoculuk serüvenine başlamış oldu.

 Rexton W modelinden aks aralığı 30mm artma göstermiş ve 2865 mm, uzunluk olarak 95 mm artarmış ve 4850 mm, genişliği ise 20 mm artış göstererek 1920 mm ve yüksekliği ise 40 mm azalarak 1800 mm olmuştur. Ayrıca aracın iç kısmı konfor olarak daha kuvvetli bir görünüm kazanmıştır. Genişleyen alan yapısı ile ferah ve aydınlık bir görünüm olarak karşımıza çıkmıştır. Kokpit tasarımının kullanımı, araç içinde yer alan deri kaplamalar ve multimedya ekranının kullanımı başaralı olarak değer görürken, SsangYong Rexton adından sağlam olarak bahsettirecek gibi duruyor. Apple Carplay ve Android Auto alt yapılı yeni 9.2 inçlik dijital ekranı ile kolaylık sağlarken pek çok araba modeli artık performans ve içerik eş değerlerini aynı hizada görüyor. Bu da araç iç ve dış görünümünün, kullanım avantajlarının yükselmesini ve verimli bir sürüş keyfini sürücülere hazırlamak oluyor.

Dizel motor özelliklerine bakıldığı zaman 2.2 litre 4 silindirli 181 ps 420 nm tork güç performansı beklenmektedir.  6 ileri manuel ya da 7 otomatik şanzımanla tercih edilecek. Benzinli motorlar da ise, 2.0 litre turbo GDi 225 ps 350 nm tork güç yer alacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir