2019-2020 Audi A3 Yollarla Buluştu – İşte Bazı Özellikler ve Fiyat

Audi, yeni nesil A3 Sportback modelini gelecek yıl otomobil severlerin karşısına çıkarmaya hazırlanıyor. 2020’de ise modelin sedan versiyonu gelecek.

Yeni Audi A3, halka açık yollarda kameralara yansıdı. Model son derece iyi şekilde kamufle edilmiş olsa da dış cepheyi yakından inceleyen otomobil tutkunları ilginç detayları gözlerden kaçırmadı.

Yeni Audi A3’te, S3 modelleri için tasarlanan dört çıkışlı egzoz sistemi dikkat çekiyor. Aynı zamanda selefine göre daha eğimli bir tavan çizgisi ile gelen Yeni Audi A3, daha şık bir tasarım da vadediyor.

Audi’nin yeni nesil A3 Sportback’te ileri teknoloji kullanacağı beklentisi hakim. A7 veya A8 gibi modellerde bulunan güvenlik, konfor ve bağlantı sistemlerinin A3’te de yer alması bekleniyor.

Gösterge tablosu büyük bir merakla beklenirken, direksiyon simidinin A7 modeli ile aynı olacağı belirtiliyor.

Yeni Audi A3, farklı hacimlerde benzin ve dizel ünitelerle gelecek. Ancak en çok merak edilen versiyon kuşkusuz ki, e-tron versiyonu. Tam elektrikli kompakt hatchback beklemenin erken olabileceği yorumları yapan otomobil çevreleri, önümüzdeki yıllarda hibrit bir üniteyi daha muhtemel görüyor.

Yeni Audi A3’ün rakipleri Mercedes A Serisi, BMW 1 Serisi ve Volvo V40 gibi modeller olacak.

Yeni Audi A3’ün Fiyatı:
Türkiye’de mevcut Audi A3 modeli 214.000 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor. Audi A3, Türkiye pazarında 1.0 litrelik ünitenin 3 farklı versiyonu ile yer alıyor. 1.6 dizel ünitenin görev yaptığı A3’ün başlangıç fiyatı ise 246.000 TL.

2019-2020 Audi A3 Yollarla Buluştu – İşte Bazı Özellikler ve Fiyat” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir