2019 Audi TT RS Coupe ve Roadster Tanıtıldı – Fiyat Bilgisi

Audi, 2018 Temmuz’da TT’nin makyajlı versiyonunu tanıtmış fakat RS versiyonunu sunmamıştı. Coupe ve Roadster 5 silindir motorlu modelleri de gün yüzüne çıktı. İki model de hava girişlerinin büyüklüğüyle dikkat çekiyor.

Geniş ön spoyler motor sporlarından esinlenilmiş. Gövdeyle aynı renkte ve parlak alüminyum veya siyah renklerde tercih edilebilir. Ssbit kanat uçları TT RS’i biraz daha agresifleştiriyor. Arka farlar arasında uzanan çizgi de göze hemen çarpıyor.

audi

audi

audi

Üretilen güç, yedi ileri S tronik şanzıman aracılığı ile Quattro dört tekerlekten çekiş sistemine aktarılıyor. 19 veya 20 inçlik jantlarla tercih edilebilen tekerleklerde, siyah renkli kaliperler standart olarak sunulurken opsiyonel olarak kırmızı renk tercih edilebiliyor. Ayrıca ekstra ücret karşılığında araca, adaptif amörtisörlere sahip RS süspansiyonlar ekletilebiliyor.

audi

Kaput altında 400 beygir ve 480 Nm tork üreten turboşarjlı 5 silindirli benzinli bir motor bulunuyor. 2.5 TFSI motor ise coupe modelinin 100 km/s hıza 3.7 saniyede ulaşmasını sağlıyor ve 250 km/s’ye çıkartıyor. Otomobilin hızı maksimum 280 km/s olarak kaydediliyor.

Audi yeni RS modellerinin siparişlerini 7 Şubat’tan itibaren alacak. Firmanın Almanya’daki fiyatları TT RS Coupe 67.700 Euro (yaklaşık 402 bin TL) ve Roadster 70.000 Euro (yaklaşık 416 bin TL) olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir