2019 Kia Soul Tanıtıldı

Avrupa piyasalarında sadece Soul EV satın alınabilecekken, Kuzey Amerika’da iki benzinli motorlu Soul versiyonu da sunulacak. Soul EV, 64 kWh kapasiteli yeni lityum iyon polimer piller gelecek. Yeni pilin mevcut modelden çok daha uzun menzil sunacağı söylense de net bir açıklama yok.

Kia Soul’un sadece elektrikli versiyonu Avrupa’da olacak. Firma Avrupa için elektrikli sürüş mesafesini 2019’un başında açıklayacağını belirtti. Uzun menzilin yanı sıra, CCS şarj sistemi ve DC hızlı şarj standart olarak sunulacak. Pil kısa sürede doldurulabilecek.

KİA

KİA

Avrupa’da elektrikli model Soul EV ve Soul EV Designer Collection donanım seviyeleriyle sunulacak. Designer Collection ile birlikte iki renkli boya, parlak siyah ayna kapakları, 10 hoparlörlü Harman Kardon ses sistemi, deri kaplama direksiyon, ısıtmalı ön koltuklar ve Sofino suni deri döşemeler gibi özellikler gelecek.

Yeni Kia Soul EV 204 PS (201 bg) gücünde ve 395 Nm tork üreten yeni bir elektrikli motorla geliyor. Hyundai Kona EV ile aynı güç çıkışına sahip bu donanımla, otomobil selefinden daha kısa sürede sıfırdan 100 km/s hıza ulaşıyor. Kia yine hızlanma süresini de net bir rakamla açıklamadı.

KİA

Otomobil Eco, Comfort, Sport ve Eco+ olmak üzere dört sürüş moduyla gelecek. Kia, Soul EV’nin yol tutuşu ve sürüş dinamiklerinin de bağımsız arka süspansiyonu sayesinde büyük ölçüde geliştirmiş.

Sürüş moduna göre rejeneratif fren kullanımı, klima ve ısıtma ayarları da değişecek. Sürücü direksiyon üzerinden kontrol edebildiği rejeneratif fren sistemini istediği akıcılık, sürüş keyfi ve verimlilik oranına göre 0’dan 3’e kadar farklı seviyelerde kullanabilecek. Ayrıca “Brake and Hold” fonksiyonu ile otomobil direksiyondaki denetim kollarını kullanarak durdurulabilecek.

KİA

Kia yeni Soul EV’yi Kore’deki Gwangju fabrikasında üretecek ve 2019’un ilk yarısından itibaren Avrupa’ya göndermeye başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir