2019 Lamborghini Huracan Evo Harika Görünüyor – Fiyat Bilgisi

Lamborghini Huracan Evo modele yakışır bir yıldırım hızıyla giriş yaparak Huracan modelini makyajladı. Evo ismiyle tanıtılan makyajlı model Performmante’den daha güçlü, cazibeli ve yırtıcı bir sürüş ortaya koyuyor.

Canavarın resmi fiyatı ise 261 bin dolar (1.435.674 TL) olarak kaydedildi.

Huracan Evo’da geliştirilen hava kanalları, yeni alaşım jantlar ve gövde rengine sahip yeni parçalar yer alıyor. Otomobildeki asıl yenilikler sırtından başlayarak arkada yayılıyor. Evo’da plaka ve egzoz çıkışları biraz daha yukarıya konumlandırılmış. Otomobilin gövde rengine kavuşan difüzör de dikkat çeken yeniliklerden birisi. Ayrıca arka tarafta bulunan rüzgarlığın açısı da değişmiş ve biraz daha yukarıya doğru eğimi arttırılmış.

Lamborghini

Lamborghini

Lamborghini

Lamborghini Dinamica Veicolo Intergrada (LDVI) sistemi, Huracan EVO’nun tüm dinamik sistemlerine erişimini ve mükemmel sürüş imkanını sağlıyor. Enhanced Lamborghini Dynamic Steering (LDS) sistemi ise düşük hızlarda dönülen virajlarda direksiyon hassasiyetini arttırıyor. Yüksek hızlarda maksimum dengeyle arka tekerlekleri daha kontrollü, tepkisel ve dürtüsel hale getiriyor.

Lamborghini

Lamborghini

8.4 inç boyutunda olan multimedya ekranı konsolun orasında, Start butonunu hemen üzerinde konumlandırılmış. Otomobilin koltuk ayarları, iklimlendirme sistemi, LDVI bilgilendirme ekranı bu ekranın bağlı olduğu multimedya sistemi içine yerleştirilmiş. Eğer dilenirse Lamborghini, Huracan EVO’nun iç mekanında karbon fiber detaylara yer vereceğini söylüyor.

1422 kg’lık gövde ağırlığına sahip olan model, 0’dan 100 km/s hıza 2.9 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabilirken maksimum 325 km/s hız yapabiliyor. 5.2 litrelik V10 motor 640 beygir güç ve 600 Nm tork üretebiliyor. 8000 d/dak’ta maksimum gücünü üreten bu motor 6500 d/dak’ta maksimum torkunu üretmeye başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir