2019 Mercedes A Kamuflajsız Görüntülendi – Fiyatı Tahmini

Mercedes Yeni A Serisi’ni sonbaharda tanıtmaya hazırlanıyor. Serinin Türkiye’de yüksek bir satış grafiği yakalaması bekleniyor.

Ünlü otomobil üreticisinin, 2019 Mercedes A Serisi Sedan’ı sadece Çin’e özel olarak geliştireceği haberleri çıkmıştı. Ama sonra otomobil tutkunlarını sevindiren haber geldi, modelin tüm dünyada satışa sunulacağı açıklandı. Nisan ayında hatchback kasası tanıtılan A Serisi, sedan kasası ile otomobil severlerin karşısına çıkmak için gün sayıyor.

2019 Mercedes A Serisi Sedan’ın kamuflajsız olarak test edildiği anlar, Youtube’da yayınlanan bir videoda paylaşıldı. Sedan kasanın hatchback ile benzer bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Aracın, arka bölümdeki gri kaplamaları ve bantlarıyla, farklı bir bagaj formuyla geleceği tahmin ediliyor.

2019 Mercedes A Serisi Sedan’ın sadece tasarımıyla değil motor seçenekleriyle de otomobil severleri heyecanlandırması bekleniyor. Modelin Türkiye pazarında büyük rağbet göreceği tahmin ediliyor.

2019 Mercedes A Serisi Sedan, Çin’de 1.3 litrelik motor ile satışa sunulacak. Motor, 136 hp ve 163 hp güç üretebiliyor. 2.0 litrelik motor ise 190 hp güç ile yüksek performans sunuyor. Vites seçeneği 7 ileri otomatik.

Mercedes A Serisi, hatchback kasası ile Türkiye’de 176.000 TL’ den satışa sunuluyor. Bu kasa üzerinden bir tahminde bulunmak gerekirse 2019 Mercedes A Serisi Sedanın biraz daha yüksek bir fiyatla alıcılarının karşısına çıkacağını beklemek doğru olacaktır. Otomobil çevrelerin beklentisi sedan kasanın 185.000 TL gibi bir başlangıç fiyatıyla otomobil severlerin karşısına çıkması. Dizel motor tercih edeceklerin de 200.000 TL civarında bir etiketle karşılaşmaları olası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir