2019 Mercedes-Benz EQ C’nin Özellikleri Yakında Açıklanıyor

Mercedes, yeni elektrikli modeli EQ C‘yi 4 Eylül’de tanıtacağını duyurdu.

Elektrikli modellere olan ilginin artması, Mercedes’i de harekete geçirdi; dev otomobil üreticisi özel bir seri hazırladı. Yeni serinin tanıtımı 4 Eylül’de özel bir etkinlikle gerçekleştirilecek. Yeni Mercedes, 4 Ekim’de kapılarını açacak olan Paris Otomobil Fuarı’nda da otomobil severlerin beğenisine sunulacak.

Mercedes-Benz EQ C, Avrupa’nın ardından Los Angeles ve Detroit fuarlarına da konuk olacak ve Amerika kıtasındaki otomobil severlerle de tanışacak.

Mercedes-Benz EQ C, ünlü otomobil üreticisinin ilk tam elektrikli SUV modeli olarak dikkat çekiyor. Modelin, Mercedes’in elektrikli segmentindeki amiral gemisi olması bekleniyor.

Mercedes-Benz EQ C, çift motorlu sistemi ile yollara çıkacak; dört tekerlekten çekiş sistemi ile satışa sunulacak. 0-100 km/s hıza 5 saniyeden daha kısa sürede ulaşabilen model, 400 km civarında bir sürüş menziline sahip. Hızlı şarj sistemi ile 100 kw’ya kadar destek sağlanabiliyor.

Mercedes-Benz EQ C, 2019’da satışa sunulacak. Modelin Türkiye’ye gelişinin ise 2019 sonunda ya da 2020’de olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir