2019 Mercedes-Benz GLC Coupe Makyajlı Yüzünü Gösterdi

Mercedes-Benz, New York Otomobil Fuarı’nda makyajlı GLC Coupe’yi tanıttı.

Cenevre’de GLC Serisi dış kısmında yeni ızgarası ve ön far takımıyla daha şık bir görünüme kavuşmuştu. Bünyesinde buna benzer değişiklikler yaşayan GLC Coupe, ek olarak daha agresif egzoz çıkışlarına ve difizöre kavuşmuş. Coupe versiyonun yeni arka farlara sahip olduğunu görmek de mümkün.

Çok fonksiyonlu direksiyonu ile sürücüyü karşılayan GLC Coupe, iki versiyonda da bu direksiyonu kullanıyor. Fiziksel tuşların bulunduğu direksiyonun arkasında 12.3 inçlik gösterge paneli, yanında ise 10.25 inçlik bir bilgi eğlence sistemi bulunuyor.

GLC modellerinde bulunan kadranın kaldırılmış olduğunu görülüyor. Araç içerisindeki kontrolleri artık ya direksiyon üzerinden ya da dokunmatik ekrandan yapıyoruz. Bununla birlikte yeni GLC Coupe’nin son model bilgi eğlence sistemi MBUX’ı kullanacağını da hatırlatalım.

mercedes

mercedes

mercedes

mercedes

mercedes

mercedes

mercedes

mercedes

mercedes

Derisinin altında güncel GLC Coupe’den fazlasını sunmayacak olan aracın tek sürprizi yeni motor seçeneği olmuş. Yenilenen 2.0 litrelik 4 silindirli turboşarjlı ünite 260 beygir gücü ve 370 Nm tork çıkışı üretebiliyor. Bu da GLC Coupe’yi güncel modelden 15 beygir daha güçlü yaparak 0-100 km/sa hızlanmasının 6 saniyeye yaklaşmasını sağlıyor.

Henüz fiyatlandırılması belli olmayan araç birkaç ay içerisinde satışa çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir