2019 Mercedes EQC Elektrikli Crossover Özellikleri Belli Oluyor

Mercedes’in yeni EQC elektrikli crossover modelinin prototipleri test edilmek için yollara çıktı.

Mercedes elektrikli modeli EQC’yi önümüzdeki yıl piyasaya sürmeye hazırlanıyor ama model üzerine çalışmalarını 2015 yılından bu yana sürdürüyor. Model, geçen yıllar içinde birçok gelişmeye tabi tutuldu, aşırı sıcaklık koşulları da dahil olacak şekilde, -35 derece ila 50 derece arasında çeşitli test aşamalarından geçti.

2019 Mercedes EQC
2019 Mercedes EQC

Mercedes yeni EQC’nin testleri önümüzdeki günlerde de sürecek. Mercedes modelini, Almanya, İspanya, Finlandiya, İsveç, İtalya, ABD, Dubai, Çin ve Güney Afrika’da da test edecek. Farklı ülkelerde gerçekleştirilen testlerle, modelin elektrikli motorlarının farklı iklim koşullarında vereceği tepkiler ölçülüyor.

Mercedes’ten yapılmış resmi bir açıklama henüz yok ama yeni modelin iki elektrikli motora sahip olacağı öngörülüyor. Aynı zamanda tek bir şarj ile 500 km’ye kadar seyahat edebileceği de tahminler arasında.

Mercedes, bir sonraki test aşamasında EQC modelini İspanya’ya götürecek. Mercedes mühendisleri modelin şarjına, klimasına ve diğer parçalarına odaklanarak en iyi kaliteyi ve sürüş deneyimini elde etmeye çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir