2019 Opel Astra Modelinin Test Sürüşlerine Devam Ediliyor

Alman otomotiv devi Opel’in 2019’da çıkacak araba modelleri arasında yer alan Yeni Astra’nın test sürüşlerine devam ediliyor. 2019 Opel Astra modelinin resmi tanıtım tarihi yaklaştıkça, merakla beklenen modelin özellikleri de netleşmeye devam ediyor.

2019 model arabalar arasındaki yerini almaya hazırlanan Yeni Astra modelinin test sürüşlerine devam ediliyor. Tanıtım tarihi yaklaşan 2019 Opel Astra modelinin özellikleri de netleşmeye başlıyor. Opel’in yeni Adam, Corsa ve Mokka X modelleri PSA Grubu tarafından hazırlanan platform üzerinde geliştirilmişti. Benzer bir şekilde Yeni Opel Astra modeli de PSA Grubu tarafından hazırlanan platform üzerinde geliştirilecek.

Satışlarında Geçen Yıl Azalma Yaşandı

Astra modeli, her ne kadar Opel markasının en çok beğenilen modelleri arasında yer alsa da geçtiğimiz yıl satışlarında azalma yaşandı. Avrupa pazarında 2016 yılında 250 bin adet satılan Astra modeli, 2017 yılında ise 216 bin adette kaldı. Satışlarda yaşanan bu gerilemeye sebep olarak ise SUV ve crossover modellerine olan ilginin daha da yükselmesi ve Astra modelinin yer aldığı segmentte güçlü rakiplerinin olması olarak gösteriliyor. Yeni Toyota Auris modeli, Astra modelinin en güçlü rakipleri arasında yer alıyor.

2019 Opel Astra
2019 Opel Astra

Test Sürüşleri Esnasında Görüntülendi

2019 Opel Astra, test sürüşleri esnasında Almanya’da görüntülendi. Görünlere bakıldığında tasarım olarak selefinden çok da büyük farklılıklar olmayan Astra modeli, yüksek ihtimalle kaputunun altında yeni bir motor seçeneği ile test ediliyor. Öte yandan her ne kadar genel anlamda tasarım olarak çok büyük farklılıklar olmasa da ön ızgaradaki ufak değişimler modelin makyaj operasyonundan geçirileceğinin bir işareti olarak gösterilebilir.

Yeni Nesil Teknolojilerle Donatılacak

2019 Opel Astra modeli yeni nesil teknolojilerle donatılacak. Yeni Astra, yüksek ihtimalle güncellenen IntelliLink bilgi-eğlence ekranı ile Opel müşterilerinin beğenisine sunulacak. Öte yandan Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu olan Yeni Opel Astra modelinde yeni sürücü destek sistemlerinin de yer alması bekleniyor.

DİĞER OPEL HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

2019’DA ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir