2019 Peugeot 508 Station Wagon Gün Sayıyor – Özellikleri ve Fiyatı Ne Olur

Avrupa’nın en büyük otomobil dergisi Autobild, 2019 Peugeot 508 Station Wagon’un Ekim ayında düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı’nda örtüsünü kaldıracağını duyurdu.

2019 Peugeot 508, birkaç ay önce tanıtıldığında şık tasarımıyla görenleri kendine hayran bırakmıştı. Model, Cenevre Otomobil Fuarı’nda da en çok dikkat çeken modellerden biri olmuştu. Peugeot, şimdi de modelin station wagonunu tanıtmak için hazırlıklarını sürdürüyor. 2019 Peugeot 508‘in aynı etkileyici iç ve dış tasarımı station wagonda da kullanılacak.

Görsel açıdan yeni 508 modelinin çoğu tasarım unsurunu taşıması ön görülen station wagonun aynı ön fasyaya sahip olması bekleniyor. Uzun bir tavan çizgisi ve yeni bir arka bölüm ile gelecek olan station wagonda şık bir bagaj kapağı tasarımı da beklentiler arasında. Mevcut Peugeot 508’in bagaj hacmi 487 litre. Station wagon kasa ile bu hacim de önemli ölçüde artacak.

Station wagonda, mevcut modelde yer verilen motor seçeneklerinin görev yapması; modele 177 hp ve 222 hp gücünde iki benzinli motor ve 128 hp, 158 hp ve 176 hp dizel motorların hayat vermesi bekleniyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde hibrit motor seçeneğinin de motor skalasına eklenmesi olası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir