2019 Renault Clio Türkiye’de Üretilmesi Fiyata Yansıyacak mı?

Yakın zamanda Yeni Renault Clio modeline dair önemli gelişmeler oldu. Bunlardan bir tanesi modelin tanıtım tarihi iken, bir diğer ise üretim yerinin Türkiye olacak olması… İşte detaylar…

2019 Renault Clio modeline dair önemli gelişmeler yaşanıyor. Tanıtımı 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda yapılacak olan bu modelin üretim yerinin Türkiye olacağı onaylandı.

Daha Önce Diplomatik Krize Sebep Olmuştu

2010-11 yılları arasında Türkiye ve Fransa arasında diplomatik bir krize sebebiyet veren Clio hakkında beklenen müjde geldi: Yeni Renault Clio’nun üretimi Türkiye’de yapılacak ve böylelikle bu modelin üretim yeri tekrar Türkiye olacak. Hatta son gelen bilgilere göre şu anda Bursa’daki fabrikada bu modelin üretim hatlarının kurulumu yapılıyor.

Ortaya çıkan diğer bilgilere göre bu modelin üretiminin 2018 yılına doğru başlanacağı yönünde. Clio 5 olarak piyasaya sürülecek olan bu model ilk aşamada prototip olarak üretilecek. Prototiplerin testleri yapılacak ve ortaya çıkan sonuçlara göre asıl model geliştirilecek.

20212 yılında 250 milyon euroluk bir yatırım ile üretimi yapılan Clio modelinin yeni modeli için yapılacak yatırım tutarı henüz netlik kazanmadı. Yeni Clio modelinin üretiminin Türkiye’de yapılacak olması fiyatlara olumlu yansıyabilir. Bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz. Segmentinin en çok satış yapmayı başaran modelleri arasında yer alan Clio’nun kesin fiyatı yüksek ihtimalle 2018 yılının sonlarına doğru belli olacak.

DİĞER RENAULT HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir