2019 Skoda Kamiq Fiyatı ve Özellikleri

Çek otomotiv devi Skoda, yeni bir SUV modeli için kolları sıvadı. Skoda’nın yeni SUV modelinin adı Kamiq olacak ve Skoda müşterilerinin beğenisine 2019 yılında sunulacak.

Son yıllarda bilindiği üzere SUV segmentine yönelik talep büyük bir hızla arttı. SUV araba modellerinin popülerliğinin arttığı bu yıllarda, dünyanın önde gelen otomotiv devleri de bu segmente yönelik çalışmalarını hızlandırıyor. Bu markalardan bir tanesi olan Çek otomobil üreticisi Skoda, başarılı olan Kodiaq ve Karoq SUV modellerinin ardından SUV segmentine yönelik yeni bir model için kolları sıvadı. Yalnızca Çin pazarına özel olarak geliştirilen 2019 Skoda Kamiq, küçük bir SUV modeli olmasından dolayı şehiriçi kullanıma uygun olarak geliştirildi. Çinli otomobilseverler tarafından merakla beklenen 2019 Skoda Kamiq SUV modelinin resmi tanıtımı 2018 Pekin Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

2019 Skoda Kamiq
2019 Skoda Kamiq

Keskin Tasarım Çizgilerine Sahip Olacak

SUV segmentinin başarılı temsilcileri arasında yer alan Skoda Karoq modelinin altında konumlandırılacak olan 2019 Yeni Skoda Kamiq SUV modeli, keskin tasarım çizgileri ile gelecek. Yayınlanan görselleri incelediğimizde Yeni Skoda Kamiq modelinin tasarımının Skoda Karoq modelinden bile daha iyi olacağı görülüyor. Bununla birlikte genel anlamda Yeni Skoda Kamiq modeli, Skoda Karoq modelinden pek de farklı olmayacak. Ön farlar ve tavan tasarımı Yeni Kamiq modelinde, Karoq modeli ile neredeyse aynı olacak. 2019 Skoda Kamiq SUV modelinin iç mekanına girdiğimizde ise bizleri Skoda Karoq modelinden de bildiğimiz 7 inç büyüklüğündeki multimedya ekranı karşılayacak.

2019 Skoda Kamiq - İç Mekan
2019 Skoda Kamiq – İç Mekan

2019 Skoda Kamiq Motor Seçenekleri Netleşiyor

Yurtdışında otomotiv sektörünün önde gelen yayıncılarında çıkan haberlere göre 2019 Skoda Kamiq modelinin kaputunun altında 1.5 litrelik benzinli motor seçeneğine yer verilecek. 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik vites seçenekleri ile kombine edilebilecek olan bu motorun beygir gücü ise 110 hp olacak.

Çin Pazarındaki Gücünü Arttırmaya Çalışıyor

Tüm otomotiv devleri için büyük bir pazar olan Çin’deki pazar potansiyelini olabildiğince kullanmayı amaçlayan Skoda, bu pazara yönelik yatırımlarını oldukça arttırdı. Nitekim yalnızca Çin pazarına yönelik geliştirilen 2019 Skoda Kamiq SUV modeli de bu yatırımların bir parçası olarak ön plana çıkıyor. Resmi olarak fiyatı açıklanmayan Yeni Kamiq modelinin fiyatının, Skoda Karoq modeline kıyasla daha ucuz olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

2019’DA ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

DİĞER SKODA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir