2019 Toyota Prius Los Angeles Auto Show’da Tanıtıyor – Fiyat Bilgisi

Toyota, ABD’de düşüşe geçen Prius 2019 modelinin satışları yeniden canlandırmak umuduyla Los Angeles Auto Show’da tanıtıyor. 2019 Toyota Prius güncellenmiş versiyonuyla opsiyonel 4×4 sürüş sistemine sahip olacak.

toyota

Güncellenen modeldeki en önemli değişiklik, elektrikli dört çekişli sürüş sisteminin eklenmesi olmuş. Sistem daha önce sadece Japonya ve bir kaç başka piyasada sunuluyordu. Yeni sistemle birlikte arka tekerleklere güç veren ilave bir elektrikli motor daha geliyor. Elektrikli motor, özellikle soğuk havalarda mükemmel performans vermesi için yeni geliştirilen nikel metal hidrit pilden besleniyor. Pil arka koltuğun altına yerleştiriliyor ve aracın 1854 litrelik kargo kapasitesine olumsuz etki etmiyor.

toyota

Toyota Prius AWD-e’nin Amerika’daki en verimli 4×4 otomobillerden birisi olacağını belirtiyor. Firma otomobilin yakıt tüketimini şehir içinde 4.51/100 km, otoyolda 4.91/100 km, ortalama 4.71/100 km olarak açıkladı. Kıyaslamak gerekirse, önden çekişli Prius L Eco şehir içinde 4.01/100 km, otoyolda 4.441/100 km, ortalama 4.21/100 km yakıt tüketiyor.

toyota

Toyota’nın beklentileri doğru çıkarsa, Prius satışlarının %25’ini dört çekişli versiyonlardan bekliyor.

Yeni çıkan dört çekişli sürüş sisteminin yanı sıra, 2019 Prius aynı zamanda yeni ön tampon ve yeniden stillendirilen farlara sahip. Aynı değişiklikler arka kısımda da devam ediyor. Burada Prius severler daha geleneksel arka lambalar ve yenilenmiş bir tampon bulacak. Model ayrıca yenilenen direksiyon simidi ve yeni Supersonic Red ve Electric Storm Blue renk seçenekleriyle geliyor.

Tüm 2019 Prius hatchback otomobiller standart Toyota Safety Sense P sürüş yardım sistemleriyle geliyor. Bunlar arasında yaya tespit özellikli çarpma önleme sistemi, direksiyon asistanı ile birlikte şeritten çıkış uyarısı, otomatik uzun farlar ve tüm hızlarda dinamik radarlı seyir kontrolü bulunuyor.

 Toyota Prius Fiyat Listesi

VersiyonTavsiye Edilen 2018 MY
Fiyatları (TL)
1.8L Hybrid Advance438,150
1.8L Hybrid Premium473,550

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir