2019 Volkswagen Golf GTI TCR Gün Sayıyor

Volkswagen, birkaç yıl önce Clubsport adlı Golf versiyonunun tanıtımını yapmıştı. Marka şimdi de TCR adlı Golf GTI modelinin örtüsünü kaldırmak için gün sayıyor.

Volkswagen Golf GTI TCR’ın örtüsü 9 Mayıs’ta düzenlenecek olan Worthersee’deki GTI etkinliğinde kaldıracak. 290 hp gücünde olacak model çift debriyajlı yedi otomatik vites ile kombine ediliyor, ürettiği maksimum tork miktarı da 370 nm.

Yeni Volkswagen’in 0-100 km/s hıza kaç saniyede ulaştığı henüz açıklanmadı ama maksimum 250 km/s hız yapabildiği biliniyor. Maksimum hızın 264 km/s hıza ulaştığı versiyon da opsiyonel olarak da satın alınabiliyor.

Volkswagen R modelinde 2.0 litrelik dört silindirli motor kullanıldığı da biliniyor. İki modelin karşılaştırmasında Volkswagen Golf GTI TCR modelinin 20 hp ve 30 nm tork daha performanslı olduğu da görülüyor. 0-100 km/s hıza 4.6 saniyede ulaşabilen model baz alındığında TCR versiyonunun 0-100 km/s hıza 4.7 saniyede ulaşacağı tahmin ediliyor.

Volkswagen Golf GTI TCR, yıl sonunda satışa sunulacak. Yayınlanan görselinde agresif bir tasarıma sahip olacağı görülen modelin tasarım detayları arasında yuvarlak hatlı çift egzoz sistemi ve 5 kollu jantlar da dikkatleri çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir