2020 Audi S6 Kamuflajsız Yakalandı

Audi’nin yakında A6’ya katılacak yeni S6 modeli casus fotoğrafçılara yakalandı.

Otomobilin ön kısmı A6 ile oldukça benziyor. S6 standart sedan modelden sportif duruyor, özgün tamponlara ve yan eteklere sahip S line dış cephe ile geliyor. Otomobil ayrıca bal peteği biçimli ön panjur ve biniş yüksekliğini birkaç milimetre azaltabilen sportif süspansiyona sahip.

audi

audi

Stil değişikliklerini bir dizi çekici alaşım jant seçeneği ve gümüş kaliperlere sahip gelişmiş fren sistemi tamamlıyor. Üretim modelinde alüminyum görünümlü ayna kapakları ve S6 logosu da bulunacak.

Yeni S6’nın motor gücünün nasıl olacağı konuşuluyordu. Otomobilde 4.0 litre V8 motor bulunacağı söylendi. Şimdiyse R5 Coupe ve Porsche Panamera 4S’te bulunan çift turbo 2.9 litre V6 motorun en yakın aday olduğu düşünülüyor. Motor coupe modelde 444 beygir gücünde (331 kW/450 PS) ve 600 Nm tork üretiyor. S6’da da yine aynı güç çıkışıyla yer alması bekleniyor.

audi

Ufak stil değişiklikleri arasında kabinde spor direksiyon, alaşım pedallar, yenilenen döşeme seçenekleri bulunuyor. Ayrıca kabinde 10.1 inç ekranlı multimedya sistemi, 12.3 inç dijital kontrol paneli ve altta 8.6 inç büyüklüğünde bir ekran olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir