2020 Corvette Stingray Açık Arttırmayla Rekor Fiyata Satıldı

2020 Corvette Stingray tam tamına 3 milyon dolara satıldı. Satış şirketi geçtiğimiz aylarda Yeni Toyota Supra’yı 2.1 milyon dolara arından ise Yeni Ford Mustang Shelby GT500’ü de 1.1 milyon dolar gibi ultra yüksek fiyatlara satmıştı.

Üretim bandından inen ilk araç açık arttırma usülü satıldı.

Otomobilin bu jenerasyonunu öne çıkaran temel etmenin motoru olduğunu düşündüğümüzde, gözlerimiz hemen teknik tablo kısmını yoklamaya başlıyor. Sürücünün hemen arkasında konumlandırılan 6,2 litre hacimli V8 makineye iki farklı paket üzerinden sahip olmanın mümkünlüğü söz konusu.

2020 Corvette Stingray sadece 9 ileri çift kavrama şanzımanı sunan GM, gücün aktarımını ise arkadan itişli dinamikler üzerine kurmuş durumda.

Giriş seviyesinde 495 beygir güç ve 630 Nm tork üreten motor, performans paketiyle 495 beygir güç ve 637 Nm torkla da tercih edilebiliyor. Corvette ürün gamı motor dinamikleriyle birlikte manuel şanzıman seçeneğine de veda ediyor.

ABD’de ki satış fiyatının 60 bin dolar olduğunu düşündüğümüzde bu fiyat inanılmaz yüksek. Ederinin yaklaşık 50 katına satan ilk Stingray’ı kimin aldığı ise açıklanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir