2020 Kia Soul Los Angeles Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı

Yeni nesil Kia Soul, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Otomobil, genel anlamda önceki modele benzer bir şekle sahip olmasına rağmen, oldukça önemli değişimlerden geçti. Kutumsu bir tasarım benimseyen 2020 Soul, özellikle ön bölümünde görülen fütüristik dokunuşları ile dikkat çekiyor.

kia

Siyah rengin fazlaca kullanıldığı ön tamponda uzun ve ince bir far düzeni yer alıyor. Önceki modele göre biraz daha genişletilmiş olan yeni ızgaraya, her iki tarafında görülen gündüz farları eşlik ediyor. Güncellenen Soul’un arkası da mevcut modelden tamamen farklı görünüyor. Göz alıcı arka farlar, üzerinde “Soul” amblemi yer alan C sütununa kadar uzanıyor.

kia

Otomobilin standart modelleri 147 beygir güç ve 178 Nm tork üreten 2.0 litrelik atmosferik dört silindirli motorla sunuluyor. Bu ünite, altı ileri manuel şanzıman veya Intelligent Variable Transmission adlı “IVT” olarak da bilinen şanzımanla tercih edilebiliyor. Daha fazla performans isteyenler için de 201 beygir güç ve 264 Nm tork sağlayan, yedi ileri çift kavramalı şanzımanla birlikte çalışan 1.6 litrelik turboşarjlı dört silindirli motorlu model sunuluyor.

Bunlar dışında bir de yeni ve elektrikli bir Soul’umuz var. Hızlı şarj özelliğini standart olarak sunan 64 kWh’lik bataryaya sahip aracın elektrikli motoru 201 beygir güç ve 394 Nm tork üretiyor. Kia, şimdilik elektrikli modelin performans detayları ve tahmini menzili hakkında herhangi bir bilgi vermiyor.

Ancak sıfır emisyonlu Soul ile ilgili bildiğimiz başka şeyler var. Elektrikli araç dört sürüş modu ile sunulacak: Eco, Comfort, Sport ve Eco+. Bu modlarla güç çıkışı, rejeneratif frenleme, klima ve ısıtma ayarları otomatik olarak yapılabilecek.

kia

Sıra geldi yeni Soul’un kabinine. Kia’nın tasarımcıları bu bölümde müzik dünyasından ilham aldı. Firmanın sözleriyle otomobilin kabininde, “duyusal deneyimi yansıtan akustik ilhamlı unsurlar içeren şekiller ve dokular” kullanıldı. Bize sorarsanız içerideki en kilit noktalardan birisi, kabinde çalan müziğin ritmine göre senkronize olan aydınlatma sistemi. Bunun dışında kablosuz şarj, ikili otomatik klima kontrolü ve yüksek frekanslı hoparlörler gibi özellikler de mevcut.

2020 Kia Soul Los Angeles Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir