2020 Mercedes-AMG CLA 45 Görüntülendi

İlk otomobiller Mayıs ayında Avrupalı müşterilere teslim edilecek olan yeni CLA’nın AMG tarafından hazırlanan versiyonları görmenin uzak olduğu söylenemez.

Ön kısmında bazı kamuflajlar var. Daha düşük CLA modelleriyle karşılaştırıldığında, en belirgin değişikliğin Panamericana tarzı ön panjur olduğu görülüyor. Ayrıca büyütülmüş hava girişleri ve aralarında uzanan küçük bir spoylar dikkat çekiyor.

Yeni CLA 45, 383 hp güç çıkışına sahip 2.0 litre turboşarjlı dört silindirli motorla gelecek. En üst seviye S versiyonunda bu motor 416 hp güç çıkışıyla sunulacak. Yeni CLA 45’in dört tekerlekten çekiş sistemi ‘Drift’ modunu kullanacak ve performans bakımından önceki nesile fark atacak.

Yandan bakıldığında, genişletilmiş fren diskleri ve kaliperleri üzerinde oturan siyah, ikiz beş kollu tekerleklere sahip. Arkada yeniden şekillendirilmiş bir tampon, difüzör, bagaj kapağı üzerinde spoyler ve dört egzoz çıkışı var.

mercedes

mercedes

Bu haftanın başlarında, Mercedes-AMG beklenen A 35 Sedan’ı açıkladı ve benzer bir CLA 35’in de gündemde olduğuna inanılıyor. A 35 Sedan ve Hatchback gibi, CLA 35 de 302 hp 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli bir motora sahip olacak. Motor yedi ileri vitesli çift debriyajlı şanzıman ve dört tekerlekten çekişli sürüş sistemiyle gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir