2020 MINI Yeni Elektrikli Modeli İlk Defa Görüntülendi

MINI geçtiğimiz yaz elektrikli konsept modelinin tanıtımını yapmıştı. Şimdi ise 2020 yılında yollara çıkarılması planlanan bu model test sürüşleri esnasında görüntülendi.

Geçtiğimiz yaz MINI tarafından tanıtımı yapılan  MINI elektrikli konsept modelinin test sürüşleri başladı. 2020 yılında yollara çıkarılması planlanan bu model test sürüşleri esnasında kamuflajlı olarak casus fotoğrafçıların kameralarına yansıdı. Bu model MINI markasının ilk elektrikli modeli olarak marka tarihine geçecek.

Mini Hardtop modelinin baz alınarak üretildiği bu modelin tasarımı büyük ölçüde Harttop ile benzeşiyor. Öyle ki görüntülenen aracın üzerinde test aracı ibaresi yer almasa birçok kişi bu prototipin Harttop modeline ait olacağını düşünebilir.

Tanıtımının 2019 Yılında Yapılması Bekleniyor

Tanıtımının 2019 yılında yapılması beklenen bu modelin yollara çıkış tarihi olarak ise 2020 hedef gösteriliyor. Bundan ötürü markanın bu yeni elektrikli otomobil modelinin hem tasarımında hem de elektrikli ünitesinde değişikliklere gidebilmesi için önünde epey bir vakit bulunuyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre bu model tek batarya ile 320 km yol alabilecek. İlerleyen aylarda 2020 Yeni MINI elektrikli modeli hakkında daha çok detay ortaya çıkacaktır.

 

DİĞER MINI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir