2020 Opel Corsa Elektrikli Olarak Gelecek

PSA Grubu çatısı altında hizmet veren Opel, Corsa modelini 2020 yılında elektrikli olarak çıkaracak.

Bilindiği üzere son dönemlerde hem hükümetlerin izlediği politikalar hem de buna paralel olarak otomotiv devlerinin çevreci araçlara yönelmesinden ötürü elektrikli otomobil segmentine yönelik yatırımlar bir hayli arttı. Birçok otomotiv devi yakın gelecekte yeni elektrikli otomobil modelleri çıkarmaya ve halihazırda ürün gamında yer alan modellerinin elektrikli versiyonlarını da piyasaya sürmeye yönelik çalışmalara hız verdi. Bu markalardan bir tanesi olan Fransız otomotiv devi Opel, 2020 yılında Corsa modelinin elektrikli versiyonunu da çıkarmayı planlıyor.

Satış Performansının İyi Oması Bekleniyor

2019 yılından itibaren İspanya’nın Zaragoza şehrinde yer alan fabrikada üretimi yapılacak olan Yeni Elektrikli Corsa modelinin 2020 yılı başlarında satışa çıkarılması bekleniyor. Öte yandan markanın bir başka elektrikli modeli olan Ampera-e modelinin satışlarının çok iyi gitmesinden ötürü marka, Opel Corsa Elektrikli modelinden de benzer bir başarı bekliyor. Öte yandan Fransız marka 2024 yılına kadar tamamen ve sadece elektrikli olarak üreteceği yeni modellerine ek olarak halihazırda ürün gamında yer alan tüm modellerinin bir de elektrikli versiyonunun piyasada olmasını hedefliyor.

Elektrikli Corsa Türkiye Pazarına da Gelebilir

Türkiye pazarında da satışa çıkarılması yüksek ihtimal duran 2020 Opel Corsa Elektrikli modelinin görece uygun fiyatlarla gelmesi halinde Türkiye pazarında da iyi satış rakamlarına ulaşabileceği tahmin ediliyor.

DİĞER OPEL HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir