2020 SEAT Leon Resmi Olarak Duyuruldu

SEAT Leon’un LED stop lambası tıpkı SEAT Tarraco’da olduğu gibi ince bir şeritle birbirine bağlanıyor. Tampondaki hava girişleri ve sis farları ön bölümdeki sportif havayı tamamlıyor. Aracın ön yüzünde altıgen formlu ızgara dikkat çekiyor. LED farlar 3 boyutlu bir görünüm yaratıyor.

Dördüncü jenerasyon SEAT Leon, kaputunun altında tam 10 adet motor seçeneği sunuyor. Yeni Leon, benzinli motor tarafında 90 ve 110 beygir güç üreten 1.0 litrelik TSI motor ile giriş yapıyor. Dizel tarafında 115 ve 150 beygir güç üretebilen 2.0 litrelik TSI motor seçenekleri kullanıcıları bekliyor. Daha güçlü motor isteyen kullanıcılar 130 ve 150 beygirlik 1.5 TSI motor seçeneğini seçebilirken, 190 beygirlik 2.0 TSI motor ise FR paketinde karşımıza çıkıyor.

2020 seat leon

SEAT Leon’un sahip olduğu en büyük yenilik ise plug-in hibrit versiyonu oluyor. 1.4 litrelik TSI hibrit motor; 204 beygir güç ve saf elektrikli olarak 60 km menzil gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Otomobil severlere gelecek dönemde 110 beygirlik 1.0 TSI ve 150 beygirlik 1.5 TSI hibrit seçenekleri de sunulacak.

Sport Tourer versiyonunda ise bu alan 617 litreye ulaşırken, hatchback versiyonu 380 litre bagaj hacmine sahip. Otomobilin dingil mesafesinin artması bagaj hacmine de büyük genişlik katıyor. Adaptif hız sabitleyici, dinamik şasi kontrolü, park çıkış yardımcısı, seyahat asistanı gibi sürücü destek sistemleri de standart olarak gelen özellikler arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir