2020 VW Atlas Cross Sport, Cup Suv Olarak Tanıtıldı

Cross Sport eğilimli sırtı sayesinde daha esnek ve fit duruyor. Arka kısımda ayrıca otomobilin yolda daha dikkat çekici görünmesini sağlayan yeni arka lambalar ve oyuntulu tampon bulunuyor. Alt gövde, pencereler ve arka tamponda krom detaylara görülüyor.

Volkswagen Grubu Amerika CEO’su Scott Keogh, “Atlas yedi kişilik orta ölçekli SUV’un başarısını artırarak, daha fazla stil ve neredeyse aynı büyüklükte iç mekan sunan beş kişilik bir model için bir fırsat görüyoruz. Bu büyüyen segmente, olağanüstü Volkswagen teknolojisi, sürüş yardım sistemleri, stil ve değer sunan Atlas Cross Sport ile girmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Traffic Sıkışıklığı Asistanı (TJA) ve Dinamik Yol İşaretleri Ekranı, Adaptif Seyir Kontrolü ve Şeritte Kalma Sistemi ile geliyor.

Motor seçeneklerine baktığımızda, 276 hp V6 motor ve 235 hp dört silindirli turboşarjlı TSI benzinli motor seçenekler arasında. Her ikisi de sekiz vitesli bir otomatik şanzımanla çalışıyor ve 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemiyle alınabiliyor. Ayrıca, V6 versiyonu V6 Çekme Paketi ile donatıldığında 2268 kg çekme kapasitesine sahip oluyor.

Yeni modelin 2020’nin bahar aylarında çıkışı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir