Araç Sahipleri Dikkat!.. Benzine Yeni Zam Yolda

Petrol ve dolar kurunda yaşanan artıştan dolayı yakın zamanda benzin fiyatlarına zam gelmişti. Petrol ve dolardaki artış trendinin devam etmesinden ötürü benzin fiyatlarına yeni zammın yolda olduğu öğrenildi.

Yakın zamanda petrol ve dolarda yaşanan yükselmelerden ötürü benzinin litre fiyatına zam gelmişti. Petrol ve dolarda yaşanan yükselmenin devam etmesinin neticesi olarak benzinin litre fiyatına yeni zam yolda. Zammın önümüzdeki perşembe ya da cuma günü uygulamaya konulması bekleniyor.

Açıklama PÜİS Tarafından Yapıldı

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “7-8 Kasım 2017 tarihlerinde motorinin litre fiyatında herhangi bir fiyat değişikliğine gidilmesi öngörülmüyor. Öte yandan benzin grubunda ise perşembe ya da cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere litre fiyatında artışa gidilmesi bekleniyor” denildi.

Önümüzdeki perşembe ya da cuma günü uygulamaya konulacak olan benzin zammının ne kadar olacağına dair ise herhangi bir bilgilendirme yapılmadı.

Yakın Zamanda da Zam Gelmişti

Petrol ve dolarda meydana gelen sürekli artış neticesinde 30 Ekim tarihinde benzinin litre fiyatına 12 kuruş, motorine ise 18 kuruşluk bir zam gelmişti.

Güncel Benzin Fiyatları

Güncel rakamlarla benzinin litre fiyatı Ankara’da ortalama olarak 5.53 TL’den satılırken, İstanbul’da 5.48 TL ve İzmir’de ise 5.50 TL’den satılıyor.

Öte yandan bilindiği üzere dağıtım firmalarının belirlediği litre fiyatları, rekabet ve serbesti durumundan ötürü hem şirketlere hem de şehirlere göre ufak değişiklikler gösterebiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir