Aston Martin DBS GT Zagato Ortaya Çıktı

Dünya devlerinden Aston Martin, Aston Martin ve Zagato’nun 60 yıldır aralıksız süren işbirliği ile ortaya çıkan modeli tanıttı. Efsane modeli DBS Superleggera’yı, dünya tasarım devi Zagato ile yeniden yorumladı.

Daha önce açıklanmış olan DB4 GT Zagato devamının modern ikizlerinden biri olan DBS GT Zagato, bu harika eşleşmenin şanslı yarısı oluyor. Aston Martin DBS GT Zagato, 5.2 litrelik, 760 beygir çift turbolu V12 motor gücüne sahip. Zengin Caithness Spicy Kırmızı deri ve hem kanatlı viteslere hem de direksiyon simidinde kullanılan karbon fiber harika görünüyor.

aston martin

Aston Martin Genel Müdür Yardımcısı ve Baş Yaratıcı Sorumlusu Marek Reichman: “Aston Martin’deki tasarım stüdyosu, Andrea (Zagato) ve ekibi ile birlikte çalışarak zaten muhteşem bir araç olan DBS Superleggera’yı aldılar ve Aston Martin kimliğini koruyan ve yalnızca Zagato’nun başarabileceği şekilde mükemmel bir hale getirdiler. Bu, zamansız bir ikonun modern ifadesidir” dedi.

Zagato İcra Kurulu Başkanı Andrea Zagato: “Aston Martin’in stilinin zarafeti, sınıfı ve saflığı her zaman kendi rasyonel tasarım dilimizle mükemmel bir uyum içinde. Zagato’nun Yüzüncü Yılı, dünyadaki yeni inovatif standartlara ulaşmak amacıyla koleksiyonlara yenilikçi bir yaklaşım için ortak vizyonla güçlendirilen geçmiş ve gelecek arasındaki köprüyü temsil etmektedir” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir