Aston Martin Garanti Süresini Uzattı: DB11’de Garanti 5 Yıl

Aston Martin, DB11 modelinde garanti süresini 5 yıl/80 bin kilometreye yükseltti. Efsane otomobil, Türkiye’de satış ve satış sonrası hizmetlerini D&D Motorlu Araçlar ayrıcalığıyla sunuyor.

Aston Martin DB11 modeli, 21. yüzyıl tasarımı olarak gösteriliyor. Geçtiğimiz Aralık ayında Türkiye’de de satışa çıkan modelin garanti süresi, 5 yıl/80 bin kilometre olarak revize edildi. Türkiye’de rekor satış rakamına ulaşan otomobil, ülkemizde D&D Motorlu Araçlar güvencesiyle satılıyor. Aston Martin, bu denli ilgi gören DB11’in kullanıcılarına garanti süresi açısından bir ayrıcalık tanımaya karar verdi ve süreyi 5 yıl/80 bin km olarak revize etti.

0’dan 100’e 3.9 Saniyede Ulaşıyor

Aston Martin DB11, öncü aerodinamiğiyle, canlı ve ayrıcalıklı bir tasarım anlayışını gözler önüne seriyor. Yeniden tasarlanan 5.2 litrelik çift turbolu V12 motoru ise modeli, Aston Martin tarihindeki en güçlü, en dinamik ve en verimli DB modeli olarak konumlandırıyor. 600 BHP ve 700 Nm’lik torkuyla DB11 bugüne kadar üretilen en güçlü DB modeli oluyor. 320 km’lik maksimum hıza sahip model, 0-100 hızlanmasını da 3.9 saniyede tamamlıyor. Akıllı tümsek aktivasyonu ve Start-Stop teknolojisi, bu gücün büyük ölçüde geliştirilen verimlilikle desteklenmesini sağlıyor.

Kendine has üslubu, zarif tasarımı ve yeni çift turbolu V12 motorunun muazzam gücüyle sürüş keyfini arttıran DB11’de performansı daha da yükseltmek için şasi, süspansiyon, direksiyon sistemi ve elektronikte yeni temel teknolojiler kullanılarak iyileştirmeler yapıldı. DB11; GT, Sport ve Sport Plus adlı çoklu dinamik sürücü modlarıyla, motor tepkisinin ilerici bir anlayışla yoğunlaştırılmasını sağladı.

AERODİNAMİK TASARIM

Ön kısım, çift çeneli döner kaporta, karakteristik LED ön farları ve kuşkusuz ünlü Aston Martin ızgarasının vurgulu hatlarıyla daha ilk görüşte otomobil severlerin hayranlığını kazanıyor. Tavan kaplamaları A sütunundan C sütununa kesintisiz şekilde ilerliyor ve bu görüntü profilin de aynı şekilde göz alıcı olmasını sağlıyor. Arkaya doğru devam eden sade hatlar ile cesur tasarlamıyla dikkat çeken arka farlarla yumuşak bir biçimde buluşan eğimli bagaj kapağı, DB11’e yeni ve belirgin bir grafik kazandırıyor. Kasa üzerinde hava akışını zekice ileterek estetik devrimde üzerine düşeni yapan yenilikçi aerodinamik yapısı, DB11’in düzenli yüzeylerini korumakla kalmıyor, aracın sarsılmazlığına da katkı sağlıyor.

TEKNOLOJİK DONANIM

DB11, gerçek bir 21. yüzyıl Aston Martin modeli. Teknik ortak Daimler AG ile birlikte geliştirilen en son teknolojiyi en yüksek kalite ve el işçiliğiyle sunan model, renkli 12” TFT LCD ekranın kullanıldığı yeni gösterge paneliyle sürücüsüne şık bir konfor getiriyor. Panel araçla ilgili birincil bilgileri tam açıklıkla ifade ederken, bilgi ve eğlenceyi buluşturma görevi, ortaya konumlandırılmış 8” TFT ekrana düşüyor. Çoklu dokunma, karakter tanıma ve hareket desteği sunan isteğe bağlı dokunmatik yüzeye ek olarak döner kontrolle kumanda edilen yeni uydu navigasyon ve ses sistemi de her zamankinden daha etkili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir