Aston Martin SUV DBX İsveç’te Test Ediliyor

Pirelli’nin Flurheden Proving Ground’daki Ar-Ge Sottozero Merkezi, kış şartlarının en zorlu yolları olan buzlu ve kaygan karlı zeminde araçları zorluk seviyesi yüksek testlerden geçiriyor. Aston Martin’in Baş Mühendisi Matt Becker’in önderliğindeki uzman ekip DBX’in prototipini İsveç’in bu Sottozero merkezinde test ediyor.

aston martin

aston martin

aston martin

Matt Becker, “Aston Martin DBX’in çok farklı arazi ve iklim koşulları için hazır olması için çalışıyoruz. Bu nedenle aracı, normal gündelik şartlarda test etmenin yanı sıra zorlu koşullarda da test etmemiz gerekiyor. Aston Martin DBX’i soğuk iklim koşullarında test etmek, aracın erken dinamiklerini değerlendirmemize yardımcı olurken düşük tutuşlu yüzeylerde de emin adımlarla ilerlememizi mümkün kılıyor. Bu araç, Aston Martin’i yeni bir segmente taşıyor ve tüm mühendislerimiz de kaliteli, lüks bir SUV’yi geliştirirken bu zorlu test programının keyfini çıkarıyor. Çalışmalarımız devam etmekte… Müşterilerimizin bir Aston Martin SUV’den tüm beklentilerini sonuna kadar karşılayacağımızdan eminim.” açıklamasında bulundu.

Aston Martin DBX’in prototipi, 2019 yılı ortalarında St Athan, Galler’de meydana çıkacak. 2020 yılında ise resmi üretim başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir