Aston Martin Vantage’in Fiyatı Belli Oldu

Türkiye yolları, İngiliz spor otomobil markası Aston Martin’in tamamen yenilenen Vantage modeli ile buluşmak için gün sayarken, modelin Türkiye satış fiyatı da netlik kazandı. Mayıs ayında satışa sunulacak Vantage, 300-350 bin Euro fiyat aralığında olacak.

Aston Martin markasının bugüne dek ürettiği en fantastik modellerden biri olarak dikkat çeken Vantange, sınıfının standartlarını yeniden belirleyen, yüksek performansa, iddialı tasarıma ve konforlu sürüş özeliklerine sahip.

Aston Martin’in Türkiye distribütörlüğünü D&D Motorlu Araçlar üstleniyor. Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya yeni Vantage için “Bizi çok heyecanlandıran bir model oldu. Sektörde büyük ilgi göreceğini şimdiden görebiliyoruz” ifadesini kullandı. Mayıs ayında Türkiye’ye gelecek Vantage, 300 ila 350 Bin Euro arasında satış fiyatıyla otomobil severlerin karşısına çıkacak.

Aston Martin’in spor otomobil segmentinde ikon modeli haline gelen Vantage serisinin en yenisi, Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Mayıs ayında gelecek olan Vantage, İngiliz devi Aston Martin’in çığır açan modellerinden biri. Vantage, ilk olarak 1951 yılında DB2 modelinin yüksek performans motorlu versiyonu olarak sunulmuştu.

Vantage, Türkiye pazarına Aston Martin Türkiye distribütörü D&D Motorlu Araçlar güvencesiyle giriş yapacak. Kısa bir süre sonra showroom’larda yerini alacak olan Vantage, 300-350 bin Euro‘dan satılacak.

Vantage, safkan spor otomobil segmentinde Aston Martin kimliğinin en güçlü temsilcilerinden biri. Bu modelin yeni serisi, mükemmel yol tutuşu, keskin hatları, kaslı görüntüsü ve 4 litrelik V8 motoru ile sürüş keyfini zirveye taşıyor.

Aston Martin Vantage İç Mekan
Aston Martin Vantage İç Mekan

Geniş İç Hacim

Yeni Vantage, dışı kadar muazzam bir iç tasarımla otomobil severlerin karşısına çıkıyor. Spor otomobil, uzun, akışkan kıvrımlar yerine keskin, net çizgilerin dikkat çektiği dinamik ve net hatlarıyla beğeni topluyor. Otomobilin kokpiti, aracın agresif yönüne de vurgu yapıyor.

Vantage, yüksek iç mekan temasına ek olarak daha alçakta konumlandırılmış sürücü koltuğuyla derinlemesine bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Döner-basmalı düğme ve kumanda sistemleri, kullanıcıya dokunsal ve kolay kullanım sağlarken, değiştirilerek üçgen formuna getirilen PRND vites düğmeleri ile başlıca kumanda düğmeleri de net sınırlarla birbirlerinden ayrılıyor. İç mekan, depolama alanı açısından da hayli cömert. Koltukların arkasında kullanıma uygun bir alan ile geniş ve iki katlı depolama bölmeleri yer alıyor.

510 PS GÜÇ ÜRETİYOR

Vantage’nin alt yapısı da tamamen yenilendi. Spor otomobilin kalbi, Aston Martin’in yeni 4 litrelik alaşım çift turbolu V8 motoru ile atıyor. Yüksek performanslı ve verimli motor, optimum ağırlık merkezi ve mükemmel yarı yarıya ağırlık dağılımı için şasede mümkün olduğunca alçak seviyeye ve arkaya yerleştirilmiş durumda. Motor, 245g/km CO2 salımına rağmen 6000 devirde 510PS;2000-5000 devir arasında 685Nm güç sağlıyor. 1530 kg boş ağırlığı ile güç-ağırlık ve tork-ağırlık oranlarında müthiş bir performansa sahip olan Vantage, bu özelliğini gaza basar basmaz hissettiriyor.

0’dan 100’e 3.5 Saniyede Ulaşıyor

Vantage, ateşleme, egzoz ve motor yönetim sistemleriyle detaylı ayar yapma imkanına kavuşurken, büyüleyici bir karaktere ve fon müziğine de sahip oluyor. Vantage, devasa gücünü ve torkunu arkaya monte edilmiş sekiz vitesli ZF otomatik şanzıman donanımı sayesinde arka tekerleklere iletiyor. 0’dan 60mph’a 3,5 saniyede çıkan otomobil, maksimum 195mph hıza ulaşıyor. Dinamik Stabilite Kontrolü ve Dinamik Tork İletimi gibi kapsamlı dahili elektronik sistemlere de sahip olan spor otomobil maksimum kontrol ve sürüş keyfi sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir