Audi 2019 Model A1 İçin Gün Sayıyor

Audi, ikinci neslini yollara çıkarmaya hazırlandığı A1 için geri sayımı sürdürüyor. Markanın en küçük modeli 2019 Audi A1’in Ekim ayında Paris’de düzenlenecek Motor Show’da tanıtılması bekleniyor. Ancak merakla beklenen o tanıtım öncesi, 2019 Audi A1’in tahmini tasarımı ortaya çıktı bile. Yeni nesil Audi A1’in talep azlığından dolayı 3 kapılı olarak üretilmeyeceği uzun süredir konuşuluyordu. Volkswagen Grup, geçen yıl yalnızca 19 bin adet 3 kapılı A1 satılınca böyle bir karar almıştı. Hatta sadece Audi A1’in değil, VW Polo ve Seat Ibiza’nın da 3 kapılı versiyonları iptal edilmişti. Testler sırasında bir kaç kez görüntü veren 2019 Audi A1’in tahmini tasarım çizimleri de yayınlanmaya başladı.

İkinci nesil Audi A1, kod adıyla Audi AU270, önceki nesle kıyasla daha keskin ve olgun bir görünüme sahip olacak. Farlarında kama şeklinin benimsendiği modelin, ızgarası da daha geniş ve tek çerçeveli olacak. 2019 Audi A1’de beklenen değişiklikler arasında dikey hava girişleri, yeni alaşım jantlar ve daha şık stop lambaları da var.

Yeni Audi A1, selefine göre çok daha büyük olacak. A3 modelindeki gösterge panelini alacak olan Audi A1, kablosuz şarj, dokunmatik ekranlı eğlence sistemi dahil olmak üzere son teknolojinin birçok nimetinden de faydalanmış, zengin bir iç kabinle otomobil severlerin karşısına çıkacak.

Tamamen yenilenmiş bir görüntüyle yollarla buluşacak olan yeni Audi A1, VW Polo ve Seat Ibiza modellerinde kullanılan MQB A0 platformu üzerinde geliştirildi. 2019 Audi A1, 1.0L TSI üç silindirli benzin, 1.5L TSI Evo dört silindirli benzin, 1.6L TDI dört silindirli dizel ve 2.0L dört silindirli dizel motorlarla tercih edilebilecek. Modelin beklenen vites seçenekleri ise 6 vitesli manuel ve 7 vitesli çift kavramalı otomatik.

Audi, 2019 A1 modelini, Ekim ayında gerçekleştirilecek 2018 Paris Motor Show’da tanıtacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir