Audi, Şangay ve Frankfurt Otomobil Fuarları İçin Yeni Konsept Hazırlıyor

Cenevre Otomobil Fuarı’nda Q4 e-tron konseptini tanıttıktan kısa bir süre sonra tasarım patronu Marc Lichte, Autocar’a Şangay Otomobil Fuarı ve Frankfurt Otomobil Fuarı için yeni birer konsept hazırladıklarını söyledi.

Lichte, “Q4 e-tron gibi konsept araçlarımız neredeyse üretime hazır, bir de Aicon gibi zamanının 10 ya da 15 yıl ilerisinde konseptlerimiz var. Bunların biri Şangay’da diğeri Frankfurt’ta olacak.” şeklinde konuştu.

audi

audi

audi

Audi’nin Şangay konsepti, aracın 4. seviye otonom sürüşe sahip olması sayesinde eşsiz bir iç tasarım sunacak.

Lichte bununla ilgili “Bugün, 3. seviye otonomiden bahsediyoruz, ama bu arabada 4. seviye olacak ve bu iç mekanı çok değiştirecek. Bu araba size direksiyon simidi olmayan ya da onu farklı şekillerde kullanan bir aracın nasıl görünebileceği hakkında fikir verecek.” dedi.

Lichte, Frankfurt’a gidecek konsept otomobille ilgili hiçbir ayrıntı vermedi, ancak Şangay modelinin “önümüzdeki 10 yıl içinde göreceğimiz pilli elektrikli araçlar için bir vizyon oluşturacağını” söyledi. Yönetici ayrıca, bu konseptin “Audi’nin tasarımda atacağı yeni adımları gösterdiğini” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir