Audi TT ve RS Modelleri Elektrikli Olabilir – Fiyatları İnceleyin

Audi, TT ve RS gibi modellerinin önümüzdeki dönem elektrikli olabileceklerini açıkladı.

Audi’nin teknik gelişim kurulu üyesi olan Hans-Joachim Rothenpieler, “TT cephesinde bir artık üretime son verilmesi gerektiği dönüşleri olsa da, kendilerinin DNA’sı olduğu, bununla birlikte RS serisinde de duygusal bir bağ olduğunu, o nedenle vazgeçmek istemedikleri” açıklamasında bulunarak, “Yeni E-tron ailesine entegre edebileceklerini, ancak bunun için TT ve RS gibi üyeler üzerinde büyük çalışmalara yer vermeleri gerekliliğini” söyledi.

audi tt

audi tt

audi tt

WLTP ve AB tarafından gelen baskılar sonucu markalar emisyon yaptırımlarına karşı büyük çaba sarf etmekteler. Hem maliyetleri korumak hem de üzerine yeni maliyet kalemi yazmadan emisyon oranını düşürmek elektrikli otomobillerdeki pil maliyetleri bu denli yüksekken oldukça zor.

Markalarda bu durumdan pek hoşlanmıyorlar. Yakın gelecekte ise içten yanmalı motorların sesine hasret kalacağız görünüyor. Nitekim ülkemizde bulunan motor hacmine göre olan vergilendirme sistemi ile birlikte 1.0 litrelik ünitelerle kendimizi bu gerçeğe çoktan hazırlamıştık gibi bir durumda söz konusu desek sanırım yanlış olmayacaktır.

TTS Coupe 2.0 Turbo FSI quattro 310 hp S tronic modelinin anahtar teslim fiyatı 794.011 ₺

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir