Biomega ilk elektrikli aracı Sin’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Danimarkalı bisiklet üreticisi Biomega portatif ve minimal tasarımla düşük maliyetli bir elektrikli araç üretti. Biomega ilk dört tekerlekli ürünü olan yeni elektrikli aracı Sin’i ortaya çıkardı.

Düşük maliyetin ve konforun peşinde olduğunu söyleyen, daha küçük ve kullanışlı tasarımları savunan firma araç içinde de oldukça sade ve kolaycı bir tasarım anlayışına gitmiş.

Sin’in kokpitinde direksiyon simidini tutan alüminyum bir kiriş ve büyük bir bilgi-eğlence tableti bulunuyor. Ayrıca, geniş görüş alanı sunan geniş ön pencere ve cam tavan, pratik ve pragmatist bir sürüş deneyimi yaşatıyor.

Biomega Sin, 60 kW güç ve 160 Nm tork üreten bir elektrik motoruna sahip. Karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) gövde kabuğu sayesinde, Sin’in 950 kg civarında ağırlığa sahip. Şirket, aracın 0’dan 100 km/s hıza 13 saniyede ulaştığını açıklarken, aracın maksimum hızı 130 km/s olarak açıklandı.

Biomega yeni otomobili 2021 ile 2023 yılları arasında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Sin’in fiyatının ise yaklaşık 32 bin dolar civarında olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir