BMW 5 Serisi ve 6 Serisi Gran Turismo Kore’deki Etkinlikte Tanıtılacak

Çok daha agresif ve sportif bir görünüm veren bu yeni farlar otomobildeki en önemli değişikliklerden birisi diyebiliriz. Henüz BMW 6 Serisi’nin fotoğrafları ortaya çıkmadı ancak casus fotoğraflar bu modelde de aynı büyüyen ön panjurlar ve benzer farların olacağını düşündürüyor.

BMW 5 Serisi ve 6 Serisi Gran Turismo güncellemesi M5 sedan dahil tüm versiyonlara uygulanacak. BMW mühendislerinin 4.4 litre çift turbo V8 motorun güç çıkışını artırıp artırmayacakları henüz bilinmiyor ancak güç aynı kalsa bile standart 592 hp (600 PS) ve 750 Nm fazlasıyla yeterli. Biraz daha fazlasını isteyenler 617 hp (625 PS) M5 Competition modelini tercih edebilir.

Heyecan verici bir yeni M5 versiyonu da güncelleme kapsamında gelecek. BMW M5 CS adını alması beklenen bu model daha agresif ön ve arka tamponlara, arka rüzgarlığa, daha büyük hava girişlerine ve şık arka difüzöre sahip olacak. Güç çıkışının artması ve özel koltuklar, tekerlekler ve yeni egzozla birlikte otomobilin ağırlığının hafiflemesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir