Borusan Otomotiv Motorsport Macaristan’a Hazır

Macaristan’ın ünlü Hungaroring Pisti, GT4 European Series 5. ayak yarışlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 1-2 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek zorlu yarışta, Borusan Otomotiv Motorsport da poydum hedefiyle start alacak.

Borusan Otomotiv Motorsport, Hungaroring Pisti’ne oldukça aşina. Aynı pistte daha önce iki kez podyum derecesine ulaşmayı başaran takım, Hungaroring’e yeniden çıkmak için gün sayıyor.

Borusan Otomotiv Motorsport, 11 yılda, 3 farklı seride 3 farklı otomobille yarışarak 2 podyum derecesine imza attı. 1-2 Eylül tarihlerinde GT4 European Series’in 5. ayak yarışlarında bir kez daha start alacak takımın hedefinde yine poydum derecesine ulaşmak var.

Macaristan’ın ünlü Hungaroring Pisti, 1986 yılında Doğu Avrupa’nın ilk uluslararası yarış pisti olarak açıldı ve o günden bu yana Formula 1 Grand Prix yarışlarına da ev sahipliği yapmayı sürdürdü. 4,38 km uzunluğundaki Hungaroring pistinde 2004 yılından bu yana kırılamayan en hızlı tur zamanı rekorunun sahibi ise efsanevi Formula 1 şampiyonu Michael Schumacher.

Borusan Otomotiv Motorsport takımının genç pilotları Yağız Gedik ile Ali Türkkan da bu piste çıkacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor.

GT4 European Series 5. ayak yarışlarında, 48 ekip, 17 farklı marka otomobille yarışacak. Renkli ve çekişmeli anlara sahne olması beklenen mücadele, GT4 European Series YouTube kanalından canlı olarak izlenebilecek.

İlk yarış, 1 Eylül Cumartesi saat 13.20’de koşulacak. 2 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek ikinci yarışın saati ise 12.15.

Borusan Otomotiv Motorsport’un ana sponsoru Borusan Otomotiv. Takımın diğer sponsorları ise Shell, Borusan Lojistik, Glasurit, Sofra Grup, Özüaydın, Cesan, Securitas ve Technogym olarak sıralanıyor.

Yarış Takvimi

GT4 European Series / BMW M4 GT4

07-08 Nisan ZOLDER – BELÇİKA

05-06 Mayıs BRANDS HATCH – İNGİLTERE

23-24 Haziran MİSANO – İTALYA

20-22 Temmuz SPA-FRANCORCHAMPS – BELÇİKA

01-02 Eylül HUNGARORING – MACARİSTAN

15-16 Eylül NURBURGRING – ALMANYA

3H Endurance Champions Cup

20 Ekim 2018 MİSANO – İTALYA

4 Kasım 2018 VALLELUNGA (ROMA) – İTALYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir