Bugatti Chiron Modelinde Sky View Adlı Cam Tavan Seçeneğini Sunuyor

Volkswagen Grubu’nun yüksek performanslı otomobiller üreten markası Bugatti, Chiron modelinde cam tavan dönemini başlatıyor. Chiron’larda “Sky View” adı verilen cam tavan opsiyonu sunulacak.

Bugatti tarafından geliştirilen lamine camlar, olağanüstü bir ses ve ısı yalıtımı sunuyor. Cam tavan aynı zamanda yolcuların baş üstü yüksekliğini de arttırıyor. Chiron, Sky View seçeneği ile tercih edildiğinde baş üstü yüksekliği 2,7 santimetre artıyor.

Volkswagen Grubu’nun hiper otomobil markası Bugatti, Chiron kullanıcılarına daha açık bir gökyüzü görüntüsü sağlıyor. Bundan böyle Chiron sahibi olmak isteyenler “Sky View” seçeneğini tercih edebilecek ve güneş ışınlarının keyfini çıkarabilecek.

Sürücü ve yolcu koltuğunun üzerinde konumlanan cam tavanın, iki parçalı sabit panellerinin her biri 65 cm uzunluğunda, 44 cm genişliğinde. Paneller, iki ince cam ve ara katmanlardan oluşan yeni geliştirilmiş bir lamine yapıya sahip.

Paneller, her katman sayesinde farklı özellikler kazanıyor. Söz konusu katmanlar, öncelikle istenmeyen rüzgar gürültüsünü azaltırken, kızılötesi ışınları araçtan uzağa yansıtarak sıcaklık konusunda da maksimum konfor sağlıyor. Hafif renkli camın kullanılmasıyla hem göz kamaşması önleniyor hem de otomobilin içindeki yolcuların gizliliğini koruyor. Ayrıca UVA ve UVB ışınları filtreleniyor. Lamine tasarım, aynı zamanda tavan panellerinin sağlamlığını da arttırıyor.

Bugatti’nin yeni Sky View özelliğine sahip Chiron’u Ağustos sonunda Kaliforniya’da düzenlenecek Monterey Otomobil Haftası’nda tanıtması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir