Bursa’da Karting Heyecanı Başlıyor

Karting heyecanı uzun bir aradan sonra Bursa’da yeniden yaşanıyor.

Uzunca bir süreden sonra Bursa Nilüfer Karting pistinde yeni bir karting yarışı organize ediliyor. 2017 Türkiye Karting Şampiyonası’nda düzenlenecek 6. ayak, 07-08 Ekim tarihlerinde Bursa’da Nilüfer Karting Pisti’nde yapılacak. Orhaneli Yolu üzerinde Misi’de yer alan ve uzun bir süredir yapım amacına yönelik olarak hizmete kapalı olan tesis, yeni kurulan Bursa Profesyonel Otomobil Sporları Kulübü tarafından yapılan girişimler ile revize edilerek karting şampiyona heyecanına tekrar hazır hale getirildi.

Rekabetin yüksek seviyelerde seyretmesi beklenen hafta sonu 07 Ekim Cumartesi günü 09:30-13:00 arası antrenman turları, teknik kontrol ve brifing aşamaları başlayacak. Sonraki aşamada ise saat 13:00-14:00 arası tüm kategorilerde sıralama turları gerçekleştirilecek, 14:25’ten itibaren Formula Junior, Mini ve Formula Senior/Master 1.yarışları organize edilecek.

08 Ekim Pazar sabahı ise gerçekleştirilecek antrenmanlardan sonra, saat 11:25’ten itibaren Formula Junior, Mini ve Formula Senior/Master 2. ve 3. yarışlarının heyecanı başlayacak. 4 farklı kategoride 3’er yarışın organize edilmesinin ardından 16:15’te yapılacak ödül töreni ile organizasyonun sonuna gelinecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir