Cam Filmi İçin 3 Ay Süre Verildi

Araçların camlarında kullanılan cam filme yönelik uygulanacak yasak ile ilgili sürücülere uyarı niteliğinde bir açıklama geldi. Samsun Emniyet Müdürlüğü, cam filminin yasağı hakkında açıklamalarda bulunarak, cezai işlem için cam filmi kullanan araç sahiplerine 3 ay süre verildiğinin vurguladı.

Araçlarda cam film kullanımına yönelik Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada cezai işlem için cam film kullanan araç sahiplerine cezai işlem için 3 ay süre verildiği belirtildi.

Tekrar Yasaklanması Tepki Getirdi

Kısa zaman önce, bakanlıktan onaylı ürün olma koşuluyla araçlarda cam film kullanımı serbest bırakılmıştı. Ancak geçtiğimiz hafta yapılan açıklama ile cam film kullanımının tekrar yasaklandığı duyurulmuştu. Bu ani kural değişikliği de tepkileri beraberinde getirdi. Bu yasak haberlerine ek olarak cam filmi camlardan sökmek için yüksek fiyatlar talep edildiği iddiaları ortaya atıldığı dönemde, yetkililerden cam filmi kullanan araç sahiplerini rahatlatacak bir açıklama geldi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, cam film kullanan araç sahiplerine 209 lira para cezası verileceğini duyururken, sürücülere cam filmler için 3 ay süre verildiği vurgusu yapıldı.

Fabrika Üretimi Olanlara Ceza Yok

Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Fabrikadan çıkma otomobillerde orijinal film ve karartma bulunan otomobiller yasak kapsamı dışında bırakılıyor. Öte yandan, sonradan araçların iç kısmının gözükmemesi amacı ile kaplatılan filmlere 209 lira para cezası uygulanacak.” vurgusu yapıldı.

Cezalar 1 Şubat’tan Sonra Başlıyor

Samsun’da 27 Ekim tarihinde 190, 28 Ekim tarihinde 146, 29 Ekim tarihinde 81, 30 Ekim tarihinde 221 ve 31 Ekim tarihinde 209 araç sürücüsüne konu ile ilgili uyarı verildiği vurgusu da yapılan açıklama şu şekilde sonlandırıldı:

”Plakası kayda alınan bu sürücülere camlarında yer alan filmleri çıkarmaları için 3 ay süre tanındı. 01 Şubat 2018 tarihinden itibaren artık hem uyarı verilen ve gereğini yerine getirmeyen sürücülere hem de diğer sürücülere cezai işlem uygulanacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir