Çin En Uzun Elektrikli Otobüs Modelini Tanıttı

Çin menşeili BYD firması K12A isimli elektrikli otobüs modelini tanıttı. Dünyanın en uzun elektrikli otobüsü olarak kayıtlara geçti. K12A, batarya ısı yönetim sistemi, enerji rejeneratif sistemi ve akıllı entegre tasarım da dahil olmak üzere, BYD’nin “iyi geleneklerini” takip ediyor.

BYD tarafından tanıtılan K12A, 27 metre uzunluğunda ve 250 yolcu taşıma kapasitesine sahip. Modelde iki adet körük sisteminin bulunduğu ve otobüsün maksimum 70 km/s hıza ulaşabildiği belirtildi.

K12A elektrikli otobüs modelinde yolun durumuna göre tekerleklere aktarılan çekiş gücü değişebiliyor. İç tasarımı diğer otobüs modelleri ile pek farklılık göstermiyor. Otobüs tek şarjla 300 km gidebiliyor.

“Bugün, BYD bir kez daha, iki büyük kentsel tıkanıklık ve kirlilik sorununu çözmek için çekirdek teknolojisini, güvenilir ürünlerini ve yenilikçi çözümlerini kullanıyor”. BYD Kıdemli Başkan Yardımcısı Stella Li, “K12A, BRT sistemlerine sıfır emisyon getirerek yolcuların sessiz, kirlilikten uzak seyahat etmelerinin keyfini çıkarırken, aynı zamanda operatörler için önemli bakım maliyetlerini düşürmesini sağlayacak” denildi.

BYD bugüne kadar küresel ortaklarına toplam 50.000’den fazla saf elektrikli otobüs teslim etti. Özellikle, saf elektrikli otobüsleri (10 metreden uzun), ABD, Latin Amerika ve Avrupa’daki saf elektrikli otobüs pazarında baskın bir paya sahip olan toplam satışlarda dünya genelinde ilk sırada yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir